Grzegorz Romaniuk obronił stanowisko szefa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Wygrał jednym głosem
Grzegorz Romaniuk przez kolejne cztery lata będzie pełnił funkcję prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Nie było to jednak takie oczywiste.

Chrapkę na to stanowisko miał też Andrzej Jadach, były prezes Fundacji z ramienia PiS. Teraz był on kandydatem popieranym przez starostę Józefa Kardysia i miejską anty PiS-owską opozycję.

Grzegorz Romaniuk: Dziękuję

Władze Fundacji na kolejną kadencję wybierano w poniedziałek (01.04). Pierwsze głosowanie w tej sprawie zakończyło się… remisem: 10 radnych było za Jadachem, 10 za Romaniukiem, a jeden głos oddano nieważny. Za drugim podejściem zaledwie jednym głosem wygrał dotychczasowy prezes.
Cieszę się, że Rada Miejska zaufała mi i powierzyła to stanowisko na kolejne cztery lata. Na pewno jest to dla mnie wyróżnienie – podkreśla Grzegorz Romaniuk. – Nie chcę odnosić się do samego głosowania. Postawiło na mnie 11 radnych. Każdemu z nich chcę serdecznie podziękować, bo mi zaufali i docenili to, co zrobiłem przez ostatnie 4 lata w Fundacji. Ważne, że wygrał duch sportu. Ale teraz ważne to, co jest przed nami. Zapału do pracy na pewno mi nie zabraknie. Mam wiele pomysłów na rozwój naszego sportu.

Stadion, hotel, restauracja

Ta kadencja zarządu Fundacji będzie wyjątkowa, bo w jej trakcie oddamy do użytku przepiękny kompleks lekkoatletyczny i nowe boisku piłkarskie. Gmina zainwestowała w to bardzo duże pieniądze. Mam nadzieję, że obiekty te w przyszłości będą służyć nie tylko mieszkańcom naszego miasta i powiatu, ale także osobom spoza jego granic, które będą tu przyjeżdżać np. na zgrupowania – dodaje Romaniuk.
Cele Fundacji to: zarządzanie bazą sportowo-hotelową i restauracyjną przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej, udostępnianie mieszkańcom swoich obiektów, a także pomoc klubom sportowym z terenu gminy. Budżet Fundacji w większości pochodzi z prowadzenia przez nią działalności gospodarczej.

 Zarząd Fundacji:

 • Grzegorz Romaniuk – prezes
 • Stenia Ocimek Czachor
 • Łukasz Gniewek
 • Józef Jakubczyk
 • Andrzej Chmielowski
Prezydium (organ kontrolny) Fundacji:

 • Andrzej Skowroński – prezydent
 • Krzysztof Kluza
 • Dorian Pik
 • Rafał Kaczanowski
 • Michał Frańczyk
 • Mateusz Mytych
 • Bogdan Karkut

5 Komentarzy

 1. Może G. Romaniuk nie jest idealny ale cieszy, że 11 radnych opowiedziało się za nim, czym pokazało że skompromitowany Kardys i jego człowiek Jadach, nie będzie rządził w radzie miejskiej.

 2. No i dobrze. Z jednego powodu bo teraz każdy widzi że najwięksi przeciwnicy PiS-u znaczy Karku i Fryc mało sie nie zes.rali żeby pisowski kandydat wygrał. Takie to pańie opozycjońisty i takie to ich zwycięstwa i nie bedzie pańie Karkut inaczej bo tak pan wybierasz swego pana buhahaha..

  • Sołtys z Górnej boi się Romaniuka bo już kiedyś się ogłosił nowym burmistrzem Kolbuszowej a wygrać się nie udało. Każdy konkurent to wróg śmiertelny , a jakby jeszcze pomóc chrzestnemu Kardysiowi to dwie pieczenie na jednym ogniu…

 3. Żal gościa znów postawił na kogoś kto robi z niego durnia.Prawde mówiąc oboje o tym samym rozumie .Bezradni o wielkich ambicjach i malutkich możliwościach i żadnym poparciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.