Starosta atakuje lekarzy negujących szczepienia

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Pojawienie się na naszym terenie szczepionkobusa było okazją do wystąpień lokalnych polityków. Jedynym z nich był starosta Józef Kardyś. Zaatakował on lekarzy, którzy negują szczepienia, i zaapelował, aby… oddali swoje dyplomy.

Dziś w Ostrowach Tuszowskich pojawił się szczepionkobus, czyli mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. W ciągu najbliższych dni odwiedzi on każdą gminę powiatu kolbuszowskiego. Szczegółowy harmonogram najdziecie tutaj.

Mało szczepień

Szczepienia odbywają się będą w specjalnym autobusie. Chętni mogą skorzystać tam z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson & Johnson. Nabieg należy wziąć ze sobą dowód osobisty.
Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki podkreśliła, że pojawienie się szczepieniobusa akurat w tym rejonie województwa nie jest dziełem przypadku.

– Tak się składa, że spośród dziesięciu ostatnich jednostek samorządowych w Polsce, jeśli chodzi o poziom szczepienia, aż pięć to gminy z powiatu kolbuszowskiego. Stąd decyzja o tym, aby swoją trasę szczepionkobus rozpoczął właśnie tutaj.

– Również nie wygląda to dobrze w skali całego województwa. Poziom zaszczepienia mamy na poziomie zaledwie 33,5 procent. To dla nas bardzo niedobra informacja, szczególnie biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie przed nami kolejna fala wirusa. A mamy trudne doświadczenia. W ostatniej trzeciej fali zachorowań ponad 2 200 pacjentów przebywało w szpitalach na Podkarpaciu. To był ogromny wysiłek dla naszej służby zdrowia i bardzo chcielibyśmy tej sytuacji uniknąć. Drogą do tego jest zwiększenie liczby zaszczepionych. Jest to jeden skuteczny sposób uniknięcia zainfekowania.

Będą nagrody

Ewa Leniart dodała, że w ramach Narodowego Programu Szczepień rząd zorganizował konkursy, które są skierowane do samorządów. Celem jednego z nich jest wykazanie wzrostu osób zaszczepionych od 1 sierpnia do 31 października.

W przypadku gmin, które w ramach powiatu osiągną najwyższy wzrost, jest szansa na zgarnięcie dużej puli nagród. Zwycięzca może liczyć na milion złotych, zdobywca drugiego miejsca na 500 tysięcy zł, a trzeciego – 250 tysięcy złotych.

Z kolei poseł Zbigniew Chmielowiec zaapelował do mieszkańców o zaszczepienie się.

– Miejmy na uwadze swoje rodziny, rodziców, dziadków, dzieci, całą wspólnotę. Zaszczepmy się. Jestem człowiekiem, który to zrobił w pierwszym możliwym terminie dwoma dawkami i nie miałem żadnych skutków ubocznych – przekonywał.
Apel do księży

Głos zabrał również starosta Józef Kardyś:

– Niektórzy zdążyli się zaszczepić przed covidem. Ja nie zdążyłem. On mnie dopadł. Starostwo jednak pracowało cały czas, nie było żadnych przestojów. Natomiast ja musiałem leczyć się w szpitalu. Wiem więc jaka ciężka jest to choroba i jak poważne są jej skutki. Nie wychodzi się z niej, ani miesiąc, ani dwa, tylko dłużej. Dlatego zwracam się do wszystkich: szczepcie się, bo tylko tak możemy pozbyć się tego wirusa.

Zwracam się również do wszystkich, którzy mogą oddziaływać na mieszkańców, również do księży, którzy powinni pomóc Panu Bogu przeprowadzić nas przez tę pandemię i apelować z ambon o zaszczepialność wszystkich mieszkańców powiatu.

Atak na lekarzy

Starosta odniósł się również do lekarzy, którzy krytykują obecne szczepienia

– Jeśli ktoś nie wierzy w szczepionki, a pobierał nauki, to niech dyplom odniesie do rektoratu. O to gorąco apeluję, bo są lekarze, którzy są antyszczepionkowcami i robią nam złą robotę.

Jedną z lekarek, która zdecydowanie sprzeciwia się szczepieniom dzieci przeciwko COVID-19 jest Agata Osiniak z Kolbuszowej. Od 30 lat pracuje jako pediatra, jest też specjalistą medycyny rodzinnej.

Starosta atakuje lekarzy negujących szczepienia
Agata Osiniak
Od sześciu lat pracuje w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Majdanie Królewskim, wcześniej przyjmowała w przychodni „ESS-Med” w Kolbuszowej.

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 nazywa ona eksperymentem medycznym. Jej zdaniem działanie to może nosić znamiona zbrodni wobec ludzkości.

5 Komentarzy

  1. No nie samowite wypowiedzieli się sami najmądrzejsi najinteligentniejsi, znawcy medycyny, epidemioligii, wakcynologii, wirusologii oraz genetyki co jest dobre dla nas wszystkich. A może dla ich kieszeni??? Żeby jeszcze ich te antyszczepionkowcy nie musieli kiedy leczyć.

    • święta prawda. Dlaczego żaden lekarz nie stanie przed kamerą i nie powie szczepcie się… bo to się szczepionka nie powinno nawet nazywać.. może za xx lat. Za to masa polityków, pseudo speców od epidemii jest od grona… Dlaczego jest taka wielka presja na te sczepionki? dopłaty, nagrody… wiecie ile osób w Polsce umierało rocznie na powikłania po grypie? albo na grypę bo mieli inne choroby i zerową odporność. Teraz grypy nie ma, raka nie ma?….

  2. Boże, ten typ nie potrafi sensownie się wypowiedzieć. Opamiętaj się i nie rób błazenady, bo przez ciebie nasz powiat to pośmiewisko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.