KOLBUSZOWA. Przed nami Festiwal Psalmów Dawidowych

Znamy program Dni Cmolasu 2023. Sprawdź, kto jest gwiazdą wieczoru

W czwartek (03.09) na stadionie przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej odbędzie się piąta edycja Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. W pierwszej części wystąpią kantorzy żydowscy, w drugiej zaś odbędą się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Festiwal zakończy premiera Oratorium „Psalmy Miłości i Nadziei”.
W części żydowskiej wystąpią: Yoni Rose, Symcha Keller i Piotr Bunzler. W koncercie pieśni chrześcijańskiej zaprezentuje się Mirna Kabbeh. Towarzyszył jej będzie na perkusjonaliach Adeb Chamoun. Wszyscy oni zaśpiewają przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Primuz.

Rejestracja w sieci

Festiwal zakończy premiera Oratorium „Psalmy Miłości i Nadziei”. Wystąpią: Kuba Badach, Andrzej Lampert, Basia Gąsienica-Giewont, Stanisław Plewniak, Joanna Słowińska, Katarzyna Liszcz- Starzec, Symcha Keller, Dariusz Malejonek, orkiestra Primuz i Sienna Gospel Choir.

Jak przekazują organizatorzy, głównym celem festiwalu jest ukazanie dumy z Polaków, którzy nie zawahali się zaryzykować własne życie, by chronić życie innych. Ideą wydarzenia jest również tworzenie jedności, pokoju i wymiaru głębokiego zrozumienia między światem żydowskim a chrześcijańskim. Festiwal wpisał się już w podkarpackie wydarzenia kulturalne, choć wybrzmiał również zagranicą. W 2019 r. w Teatrze Narodowym w Jerozolimie zgromadził przeszło 550 widzów.

Wstęp jest wolny, ale trzeba się rejestrować przez Internet. Można to zrobić TUTAJ. Start o godzinie 18:30. Uwaga!  Na terenie koncertu będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Honorowy patronat nad imprezą, którą organizuje Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, objął prezydent Andrzej Duda.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.