Interwencja Żandarmerii Wojskowej w Wilczej Woli

Pijany kierowca

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 54-letni kierowca audi, który jechał przez Wilczą Wolę całą szerokością jezdni. Dalszą jazdę uniemożliwili mu… funkcjonariusze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (03.06) południe. Około godziny 12:30 żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie poinformowali funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Raniżowie o zatrzymaniu pijanego kierowcy  w Wilczej Woli.
Relacjonowali, że jadąc za audi zwrócili uwagę, że jedzie ono całą szerokością jezdni i niebezpiecznie zjeżdża na pobocze. Zatrzymali więc pojazd. Kiedy wyczuli od kierowcy audi alkohol, uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, który kierował audi. 54-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego został przebadany na stan trzeźwości.

Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu, bo, jak się okazało,… audi nie miało ważnych badań technicznych.

To nie jedyny kierowca zatrzymany w miniony weekend na terenie powiatu kolbuszowskiego. W sobotę (04.06), około godz. 7 w Świerczowie policjanci uniemożliwili dalszą jazdę citroenowi, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Miał 0,78 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia, około godz. 19.30 w Majdanie Królewskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie 41-letniego kierowcy wykazało 1,16 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci  przypominają, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.