Rosną szanse na połączenie ulic Ruczki i Wiktora

Inwestycje na drodze w Zarębkach i na Krakowskiej

Niebawem dowiemy się, czy gmina pozyska dotację na budowę małej obwodnicy miasta. Chodzi o połączenie ul. ks. Ludwika Ruczki poprzez ulicę Jana Wiktora z drogą krajową.

O konieczności budowy drogi, która połączyłaby ulicę ks. Ludwika Ruczki z ulicami Kolejową, Towarową i Jana Wiktora mówi się od ponad dwóch dekad.
Podstawowym argumentem za tym rozwiązaniem jest udrożnienie ruchu w tej części miasta i połączenie drogi krajowej nr 9 z traktem na Sokołów Małopolski.

Do tej pory udało się jednak wybudować tylko jedno połączenie: ulic ks. Ruczki z Towarową. Połączyć ulic ks. Ruczki z Kolejową (jeszcze) się nie udało, bo nie chcą tego mieszkańcy niewielkiej kamienicy.

Pozostało do wykonania przedłużenie ulicy ks. Ludwika Ruczki i połączenie jej z ulicą Jana Wiktora.

Połączą ulice ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora
Fot. Google Maps
Inwestycja jest przygotowana dokumentacyjnie. Magistrat złożył wniosek do programu Polski Ład o dotację na ten cel. Niestety bez efektu.

Urząd Miejski ubiega się też o dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację ulicy Jana Wiktora. Są duże szanse, że w ramach inwestycji powstanie jej połączenie z ulicą ks. Ruczki.

O tym, czy będą rządowego pieniądze na to zadanie dowiemy się w drugiej połowie tego miesiąca.
Oprócz budowy połączenia ulic ks. Ruczki i Wiktora, gmina stara się  w tym źródle o dotację na modernizację targowiska przy ulicy Wolskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.