Dyrektor szpitala zignorował zaproszenie radnych

Zniknął kolejny oddział. Do czego to zmierza?

Mieszkańcy niepokoją się likwidacją kolejnych oddziałów i ogólną sytuacją w Szpitalu Powiatowym. Martwią się tym również radni miejscy. Zaprosili więc dyrektora lecznicy. Tyle że ten nie skorzystał z zaproszenia.

Zaczęło się to likwidacji oddziału noworodkowego, wkrótce potem to samo spotkało ginekologiczno-położniczy i dziecięcy. Następna w kolejce była interna. Dyrektor Zbigniew Strzelczyk na każdym kroku zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. Mieszkańcy Kolbuszowej wiedzą jednak swoje.
Zaniepokojona tym jest także radna miejska, Barbara Bochniarz, która kilka miesięcy temu zaapelował o zaproszenie na sesję starostę Józefa Kardysia i dyrektora szpitala, by przedstawili, jak z ich perspektywy wygląda sytuacja w lecznicy.

– Wydaje się, że jest to bardzo poważna sprawa. I dobrze byłoby, gdyby panowie, którzy są odpowiedzialni za sytuację w szpitalu, w końcu nam odpowiedzieli na szereg pytań, w tym to, dlaczego zlikwidowali tyle oddziałów. Wnioskuję o to, bo wielu mieszkańców zatrzymuje mnie i pyta o to, są zatroskani. Twierdzą, że sytuacja jest dramatyczna. Dobrze byłoby więc mieć miarodajne informacje w tej sprawie – mówiła.

Jej apel poparł burmistrz Jan Zuba:

– Dobrą praktyką w poprzednich latach było to, że raz w roku przychodził do nas dyrektor szpitala i przedstawiał nam sytuację. Myślę że i teraz powinniśmy usłyszeć, co się dzieje w placówce i jakie są jej perspektywy – oświadczył Zuba.
Dyrektor szpitala na sali obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej jednak się nie pojawił.

– Skierowaliśmy stosowne pismo do pana starosty z prośbą o oddelegowanie pana dyrektora na naszą sesję. Pan starosta wyraził na to zgodę, także przedstawił swoje zdanie na ten temat. Następnie przesłał to pismo do pana dyrektora szpitala. Zostało ono jednak bez odpowiedzi. Pan dyrektor nie potwierdził chęci przybycia. Chcę to powiedzieć publicznie – nie potwierdził chęci przybycia tutaj – oświadczył Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.