„Górniacy” tryumfują w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych [ZDJĘCIA]

"Górniacy" ze swoją "Kolędą Herodem" wygrywają ogólnopolski przegląd teatrów jasełkowych w Głogowie Młp.

Zespół Ludowy „Górniacy” wygrał Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie. Tydzień wcześniej grupa ta tryumfowała w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej. Gratulacje.

Czternasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów i Grup Kolędniczych odbyła się w miniony weekend (13-14.01) w Domu Kultury LSM w Lublinie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Nasz Piast.

„Górniacy” tryumfowali w kategorii zespołów. Wystąpili w składzie: Justyna Klecha, Mieczysław Skowron, Wiesław Kopeć, Rafał Kaczor, Karol Wesołowski, Wojciech Dulski, Maksymilian Cieśla, Jakub Warzocha, Paweł Kochanowicz, Ioannis Bańkowski, Artur Szlachetka i Paweł Czachor.

Drugą nagrodę grupa zdobyła w kategorii grup śpiewaczych w składzie: Eugeniusz Olszowy, Wiesław Kopeć, Rafał Kaczor, Wojciech Dulski, Ioannis Bańkowski i Artur Szlachetka.

– Dla nas był to debiut w takiej formule, dlatego jest to tym większe wyróżnienie. Dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej za umożliwienie wyjazdu – przekazali „Górniacy”.

Tydzień wcześniej zespół zdobył „Złotego Turonia” Przeglądu Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej. Dodatkowo Artur Szlachetka otrzymał nagrodę indywidualną za rolę „marszałka”.

Rok temu w ten sam sposób uhonorowano innego kolędnika „Górniaków”, Wiesława Kopcia za „brawurowe zagranie Żyda”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.