Dwa dni imprez na ludowo w Kolbuszowej Górnej

Sukces Kapeli Kazimierza Marcinka z Kolbuszowej

W ten weekend na placu przy kościele w Kolbuszowej Górnej odbywać się będą imprezy w ramach Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Jedną z gwiazd wydarzenia będzie Kevin Aiston.

Sobotnie (10.09) imprezy w Kolbuszowej Górnej odbywać się będą pod hasłem „Głos Lesioków z Puszczy”. Od godziny 16 odbywać się tam będą animacje z mchu, paproci, kory, drewna i gliny.
W planach również prezentacje potraw regionalnych oraz konkursy, gry i zabawy z Kevinem Aistonem.

Następnie przegląd zespołów i śpiewaków lasowiackich. O godz. 20 z koncertem wystąpi Teuta Project Pawła Steczkowskiego z Kapelą Kazimierza Marcinka. Imprezę zakończy potańcówka.

Niedziela pod hasłem „Jarmark u Górnioków – Lesiockie Źmioki”rozpocznie msza św. w oprawie folklorystycznej. Odprawiona zostanie ona o godz. 15 w kościele  parafialnym w Kolbuszowej Górnej.

Następnie na placu obok świątyni zaplanowano: konkursy, poczęstunek lokalnymi daniami, animacje dla dzieci i prezentacje lasowiackiej gwary. O godz. 18.30 wystąpi Zespół Ludowy Górniacy.
Drugi dzień festiwalu zakończy zabawa taneczna z zespołem Kalejdoskop i DJ Disco Duckiem.

Festiwal Kultury Lasowiackiej to przedsięwzięcie o zasięgu wojewódzkim, które trwa dwa tygodnie. W tym czasie festiwal zagości w kilkunastu podkarpackich miejscowościach. Inauguracja tego wydarzenia odbyła się tydzień temu, w niedzielę (04.09.) na terenie kolbuszowskiego skansenu.

Odbyły się tam warsztaty i pokazy. Można było też skosztować dawnych lasowiackich potraw, a także obejrzeć tańce i przedstawienia obrzędowe.
Festiwal Kultury Lasowiackiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.