Będzie zmiana na fotelu burmistrza Kolbuszowej. Jan Zuba odchodzi na emeryturę

Jaka obwodnica miasta? Burmistrz stawia warunki

O tym, że to może być ostatnia kadencja Jana Zuby na fotelu burmistrza Kolbuszowej mówiło się od dawna. Teraz jednak jest tego potwierdzenie.

Zmianę na fotelu burmistrza zasugerował w jednym z ostatnich swych wpisów Kolbuszowski Magiel. Teraz potwierdza to lokalna prasa.

– Czas na zmianę – oświadczył Jan Zuba na łamach Korso Kolbuszowskiego, tym samym zapowiadając, że nie będzie ubiegał się o fotel burmistrza. Pewna epoka się kończy.

Wybory samorządowe prawdopodobnie odbędą się za trzy miesiące. Kto zostanie nowym włodarzem gminy? Chętnych na pewno nie brakuje. O kim mowa? O tym napiszemy niebawem.

Jan Zuba 20 marca skończy 67 lat, posiada więc już uprawnienia emerytalne. Jest żonaty i ma troje dzieci. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej.

Ma na też koncie studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu zarządzania oświatą.

Pracę zawodową w Kolbuszowej rozpoczął jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych (dziś Zespół Szkół Technicznych). Był tam także kierownikiem warsztatów szkolnych.

W latach 1998-2005 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Kolbuszowej. Kiedy w 2005 roku posłem został Zbigniew Chmielowiec, Jan Zuba objął stery gminy i dzierży je do dzisiaj.

W ostatnich wyborach kandydował na stanowisko burmistrza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.  

Wiele wskazuje, że to nie jedyna zmiana władzy samorządowej w powiecie kolbuszowskim. Mówi się między innymi o fotel wójta gminy Cmolas nie będzie ubiegał się już Eugeniusz Galek.

Zakończenie swego urzędowania zapowiedziała też Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.