„Stokrotka” zniknęła z Kolbuszowej. Wiemy, kto ją zastąpi. To znana lokalna marka

"Stokrotka" zniknęła z Kolbuszowej. Wiemy, kto ją zastąpi. To znana lokalna marka

Kolbuszowska Stokrotka przed świętami zakończyła swój żywot. Obecnie w pomieszczeniach, w których zajmował sklep, trwa intensywny remont. W jakim celu? Jak udało nam się ustalić i potwierdzić, będzie tam market spożywczy znanej lokalnej marki.

Stokrotka była jednym z pierwszych marketów w Kolbuszowej. Sklep przez ponad 15 lat mieścił się w obiekcie przy ulicy Rzeszowskiej.

Jego budowa trwała znacznie dłużej niż zakładano. Zadanie to bowiem było blokowane przez ówczesne władze powiatowe. Zarzucały one to, że jest to teren zalewowy.

W końcu jednak inwestycję udało się dokończyć i oddać do użytku 1 lipcu 2008 roku. Przez lata funkcjonował tam nie tylko market spożywczy, ale i inne punkty handlowe. Z czasem dobudowano kolejne obiekty, w tym Galerię Nad Nilem.      

Kilka dni przed świętami Stokrotka zakończyła swój żywot. Do opuszczonych przez sklep pomieszczeń wkroczyli robotnicy. Rozpoczął się intensywny remont, który trwa do dziś.

Jak ustaliliśmy, miejsce Stokrotki zajmie jej lokalna konkurencja. Jak słyszymy z wiarygodnych źródeł, firma „Orzech” planuje tam uruchomić „taki market, jakiego w tym mieście jeszcze nie było”.  

„Orzech” to rodzinna kolbuszowska firma z prawie 30-letnią historią. Swój pierwszy market otworzyła ona w 1995 roku. Do dziś funkcjonuje on w budynku przy ulicy 11 Listopada.

Oprócz tego sklepy tej firmy działają przy ul. Piłsudskiego 6/10 i Bora Komorowskiego 14.

Można tam znaleźć między innymi świeże owoce, warzywa i pieczywo, szeroką ofertę mięs i wędlin oraz artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, kosmetyki i sprzęt AGD.

Więcej na temat sklepów „Orzech”, w tym o jego aktualnych promocjach, przeczytasz tutaj.

1 Komentarz

  1. Chichot historii. Kiedyś „ktoś” tam blokował , a dziś będzie tam „Orzech”.
    Inna sprawa, że to był i jest teren zalewowy, no ale cóż, czasy się zmieniają , to i oznaczenia na mapach też….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.