Wielkie serce na nakrętki na kolbuszowskim Rynku

Wielkie serce na nakrętki na kolbuszowskim Rynku

Czerwony pojemnik w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek stanął dziś (02.02) przy jednej z alejek na kolbuszowskim Rynku. Dzięki temu możemy wesprzeć  potrzebujących i jednocześnie zadbać o ekologię.

Metalowe serca to forma pomocy charytatywnej. Mieszkańcy mogą do nich wrzucać plastikowe nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny powstają: doniczki, wiadra, czy łopaty itd.
Pomoc i ekologia

Osoby, które chcą skorzystać z „nakrętkowej” formy pomocy powinny skontaktować się z Urzędem Miejskim w Kolbuszowej.

Po podjęciu decyzji o tym, która rodzina kolejno wspierana, na sercu zostanie umieszczona informacja, dla kogo w sercu zbierane są nakrętki.

Do pojemnika można wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych, Mogą być też po tzw. chemii, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach.

Dlaczego zbierane są akurat nakrętki? Ano dlatego, że są one stosunkowo ciężkie, a jednocześnie zajmują mało miejska i łatwo je gromadzić. Podobne pojemniki z powodzeniem funkcjonują już w wielu polskich miastach. Dzięki nim mieszkańcy mogą przyczynić się do pomocy potrzebującym.
W Kolbuszowej podobne serca znajdują się obok Niepublicznego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” przy ulicy Jana Pawła II i ulicy Handlowej.

Zdjęcia: Urząd Miejski

Wielkie serce na nakrętki na kolbuszowskim Rynku

Wielkie serce na nakrętki na kolbuszowskim Rynku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.