Kolbuszowska WOŚP zagrała na 32 tysiące złotych

Kolbuszowska WOŚP zagrała na 32 tysiące złotych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała nad Nilem na 32 000 zł – informuje kolbuszowski sztab WOŚP. Pieniądze te trafią do szpitalnych oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Sztab WOŚP tradycyjnie mieścił się przy Liceum Ogólnokształcącym. Placówkę tę wspierały jednak: Fundacja Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek” oraz Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Jedną z  atrakcji 29. Finału był… spacer po Kolbuszowej w atmosferze WOŚP-owej.

Kolbuszowski Mikołaj

Natomiast na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka” w ramach Wielkiej Orkiestry odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. Na dystansie 6 km. można było przebiec, przejść, przejść z kijkami Nordic Walking, a nawet przejechać na rowerze.
W orkiestrowe przedsięwzięcie zaangażował się również kolbuszowski Św. Mikołaj. Na Allegro, do godziny 21:21 trwała aukcja przejażdżki po mieście jego magicznymi saniami. W chwili obecnej wylicytowana kwota wynosi 650 zł. W ramach WOŚP organizowano inne internetowe aukcje.

Kolbuszowski Święty Mikołaj gra z WOŚP

Licytowano przede wszystkim gadżety od WOŚP oraz koszulkę Asseco Resovii Rzeszów z autografami całego zespołu. W sieci funkcjonowała też eskarbonka, do której wpłacono w sumie 910 zł.

Najwięcej w Rzeszowie

Kolbuszowski sztab, którego koordynatorem była Małgorzata Miąso, poinformował, że wraz z uczniami LO i harcerzami udało mu się zebrać ok. 32 ooo zł.

W całej Polsce Wielka Orkiestra zagrała na 127 495  626 zł. W dalszym ciągu trwają internetowe aukcje.
Na Podkarpaciu najlepszy wynik zanotował Rzeszów. W dwóch sztabach do puszek zebrano 192 000 zł, a do eskarbonek ponad 17 000 zł. W Dębicy darczyńcy do tradycyjnych i wirtualnych skarbonek wrzucili łącznie ponad 155 000 zł, w Jarosławiu zaś 153 000 zł. Sporo udało się też uzbierać w Mielcu (140 000 zł), Krośnie (136 000 zł) oraz Stalowej Woli (110 000 zł).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.