Burmistrz: – Przedsiębiorcy radzą sobie z covidem

Jaka obwodnica miasta? Burmistrz stawia warunki

Burmistrz Jan Zuba  przekonuje, że kolbuszowscy przedsiębiorcy, poza branżą gastronomiczną, dobrze radzą sobie w trudnych warunkach pandemii koronawirusa. Jak dodaje, świadczy o tym fakt, że w tym okresie wiele lokalnych firm zwiększyło zatrudnienie.
– Nie byłoby to możliwe, gdyby przedsiębiorcy nie uwierzyli, że w trudnym warunkach mogą prowadzić działalność gospodarczą. Cieszy to, że poza branżą gastronomiczną praktycznie wszyscy, nie tylko nie zwalniali swoich pracowników, co zwiększali zatrudnienie – podkreślił.

Burmistrz: – Pomagamy

Burmistrz Jan Zuba oświadczył, że Urząd Miejski robi wszystko, aby na terenie Kolbuszowej mogły zakotwiczać kolejne przedsiębiorstwa.

– Często mówi się, że do nie przychodzi tu żadna duża firma. Próbowały, ale ze względu na profil swojej działalności i dyrektywy związane z ochroną środowiska, które nas obowiązują, nie mogły tutaj trafić. Natomiast cieszy nas, że miejscowi przedsiębiorcy, którzy niejednokrotnie zaczynali swoją działalność w przysłowiowym garażu, tak prężnie się rozwijają. Wykupują grunty, których w sumie przygotowaliśmy ponad 35 ha. Nasi przedsiębiorcy są stąd, tutaj się rozwijają się i tutaj tworzą miejsca pracy.
– W zasadzie cały teren strefy ekonomicznej przy ulicy Sokołowskiej, czyli ok. 15 ha, ma już swych właścicieli. Przy ulicy Brata Alberta realizuje się pięć inwestycji: trzy są ukończone, dwie w toku. Kolejna działka ma swojego właściciela – inwestycja rozpocznie się w tym roku. Kolejne trzy nieruchomości planujemy sprzedać. To świadczy, że nasze środowisko gospodarcze, mimo kryzysu, podejmuje działania i tworzy  miejsca pracy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.