Bulwary nad Nilem (jeszcze) bez patrona kardynała

Budują bulwary nad Nilem [ZDJĘCIA]

Bulwary nad Nilem, których jeszcze… nie ma, póki co, nie będą nosić imienia bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Burmistrz Jan Zuba wycofał projekt uchwały w tej sprawie z programu dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. To jednak nie koniec…

Z wnioskiem o nadanie bulwarom patronatu bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego wystąpił do Rady Miejskiej ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej wraz z oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
Internauci na nie

– Osoba ks. prymasa jest obecnie symbolem umiłowania wolności, sprawiedliwości oraz czci dla człowieka. Stał się on znakiem jedności wszystkich Polaków. Jesteśmy przekonani, że nadanie Bulwarom nad Nilem jego imienia będzie godnym uhonorowaniem tego wspaniałego kapłana, podtrzymaniem pamięci jego pracy i posługi, integralności rodziny i odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

W ankiecie w grupie Nasza Kolbuszowa aż 84 procent głosujących internautów opowiedziało się przeciwko temu patronatowi. Spora część z nich nie zgadza się na jakiekolwiek nazwy. – Niech będą bulwary nad Nilem i tyle – mówią. – A jeśli już, to niech chociaż patron będzie związany z Kolbuszową.


Bulwary nad Nilem (jeszcze) bez patrona kardynała

Burmistrz wycofał

Ostateczną decyzję w tej sprawie mieli podjąć radni miejscy na dzisiejszej (06.08) sesji rady. Burmistrz Jan Zuba jednak wycofał projekt uchwały.

– Omyłkowo ten punkt trafił na tę sesję. On jest przygotowywany na kolejną – tłumaczył burmistrz.

 Sytuację skomentował radny Michał Karkut:

– „Ufff, na szczęście Rada Miejska nie nadała tytułu Błogosławionego dla kardynała Stefana Wyszyńskiego. Burmistrz uchwałę wycofał. Całe szczęście, bo zaraz mielibyśmy problemy z niektórymi – jeszcze żyjącymi – lokalnymi politykami, którzy uznaliby pewnie, że dla nich honorowe obywatelstwo miasta nad Nilem to ciut za mało…” – ironizował na Facebooku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.