Budują bulwary nad Nilem [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Budują bulwary nad Nilem [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy budowie bulwarów nad Nilem. Wedle założeń mają być one miejscem wypoczynku i rekreacji. Wszystko ma być gotowe już za rok.
Na terenach nad Nilem pojawi się ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z kostki betonowej i mineralno-żywicznej wodoprzepuszczalnej.

Pomiędzy ulicą Parkową a Kolegiatą powstanie amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Będą również kurtyny wodne i fontanna multimedialna dla dzieci.

Ponadto na tym obszarze pojawią się plenerowe małej architektury (ławki, stojaki na rowery, drewniane pergole, murki gabionowe, dwie figurki odlewane krokodyla, kosze na śmieci) oraz elementy plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).
Zmianie ulegnie otoczenie wokół pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego – powstaną tam: murek, schody, płyta graniowa, zieleń i oświetlenie. Przy cmentarzu wybudowane zostaną nowe miejsca parkingowe i jezdnia manewrowa.

Zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu obejmie również odcinek od kładki na ulicy Parkowej do mostu przy budynku siedziby policji.

Na skwerze obok komendy zobaczymy duży kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby powstaną alejki spacerowe.

Budowa bulwarów wraz z zakończoną właśnie modernizacją ulicą Parkowej realizowane są w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła płyty Rynku), ma zakończyć się w grudniu tego roku. Jego koszt to 4,4 mln zł.
Galeria zdjęć

Budują bulwary nad Nilem [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Budują bulwary nad Nilem [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Budują bulwary nad Nilem [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.