Pod ulicą Mielecką wybudują… most. Są pieniądze na ten cel

Pod ulicą Mielecką wybudują... most. Są pierwsze pieniądze na ten cel

Wszystko wskazuje na to, że pod ulicą Mielecką powstanie… most. Obiekt ma rozwiązać problem spływu wód deszczowych w Kolbuszowej Dolnej.
Po każdym większym deszczu mieszkańcy ulicy Mieleckiej muszą liczyć się z podtopieniami. Nie inaczej jest podczas wiosennych roztopów, kiedy niejedna posesja zamienia się bajoro.

Zmienić to miało pogłębienie rowów, którymi spływają wody z terenów położonych na zachód od Nilu. Mówiło się też o udrożnienie przepustu pod ulicą Mielecką. Dziś okazuje się, że powstanie tam… most.

O inwestycji poinformowała Ewa Draus, mieszkająca w Kolbuszowej wicemarszałek województwa:

– Analiza hydrologiczna tego terenu wskazała, że istniejące warunki gruntowo – wodne i stan systemu odwodnienia wymaga, aby zamiast przepustu wybudować most – oświadczyła.
Ewa Draus: – Mieszkańcy Hadykówki mogą sami zablokować spalarnię śmieci
Ewa Draus, wicemarszałek województwa.

Uchwałę w tej sprawie podjął już Sejmik Podkarpacki. Mówi ona o przyznaniu środków gminie Kolbuszowa na wykonanie dokumentacji dotyczącej budowy mostu wraz z rozbudową dojazdów oraz rozbiórką, budową i przebudową infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w Kolbuszowej Dolnej”
– Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w tym roku, tak aby zadanie związane z budową nowego obiektu inżynierskiego można było dołączyć do listy zadań inwestycyjnych województwa i rozpocząć prace już w przyszłym roku – podkreśliła Ewa Draus.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.