Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z placu między plebanią parafii p.w. Wszystkich Świętych a ulicą Gabriela Narutowicza w Kolbuszowej zniknęły niemalże wszystkie drzewa i krzewy. Na obszarze tym ma powstać ogród dla uczestników budowanego właśnie obok Dziennego Domu Seniora.

Na terenie między plebanią a ulicą Narutowicza znajdzie się część rekreacyjna z zielenią i miejscami do odpoczynku oraz część integracyjna.
Ogród za plebanią

Powstanie tam również altana ogrodowa z miejscem na grill. Będą stoły i ławki będzie służyło do spotkań integracyjnych zarówno dla seniorów, jak i mieszkańców Kolbuszowej. Do ogrodu prowadzić będą schody terenowe wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Powstaną alejki spacerowe z ławkami i nowym oświetleniem.

Roboty związane z budową Dziennego Domu Seniora mają potrwać do grudnia. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł, z czego 2,3 mln zł to dotacja unijna.

Zadanie polega na rozbudowie i modernizacji parafialnego budynku gospodarczego, i przystosowanie go do potrzeb osób starszych.

Na parterze budynku będzie sala spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Natomiast na piętrze powstaną pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii i wypoczynku, pomieszczenia dla pielęgniarek oraz pomieszczenia biurowe.

Dom seniorów

W obiekcie będzie też taras z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Zakupione i zamontowane zostaną również sprzęty pierwszego wyposażenia, w tym między innymi: sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt kuchenny, sprzęt komputerowy, nagłośnienie.
Teren wokół placówki zostanie utwardzony kostką i żwirem, powstaną miejsca postojowe i chodniki.

Dzienny Dom Seniora użytkować będzie około 30 mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku powyżej 60 roku życia. Pracę ma znaleźć tam pięć osób.

Celem działalności placówki ma być zapewnienie osobom starszym możliwości integracji społecznej oraz różnych form aktywności: ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Galeria zdjęć

Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka wycinka przed plebanią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka wycinka w Kolbuszowej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wielka wycinka w Kolbuszowej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Materiał WIDEO

1 Komentarz

  1. zamiast tworzyć jakieś ogrody zrobiliby rozbudowę cmentarza , bo niema miejsca !!!!!!!ale komu na tym zależy !!!!!!!!!lepiej tworzyć coś co zupełnie nikomu do niczego nie przydatne i wydawać na to pieniądze !!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.