W trzeciej, przedostatniej części naszego podsumowania 2020 roku przypominamy czołowe wydarzenia lipca, sierpnia i września.
Lipiec
- Na kolbuszowskim Rynku Barbara Dziuba, organizatorka spotkania z Borysem Budką, szefem Platformy Obywatelskiej została zelżona i opluta przez jedną z kobiet.
- Ruszyła rewitalizacja terenów wzdłuż rzeki Nil. Ulica Parkowa, z której każdego dnia korzystały tysiące osób, została zamknięta. Wejście na trakt z obu stron zablokowała metalowa siatka.
- Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w powiecie kolbuszowskim. Ponad 80 % mieszkańców naszego regionu zagłosowała na Andrzeja Dudę. Urzędujący prezydent wygrał we wszystkich gminach. Najwięcej głosów zebrał w Majdanie Królewskim, najmniej w Kolbuszowej. Najwyższą frekwencję zanotowano w Raniżowie.
Sierpień
- Kontrowersyjna budowa dużego placu parkingowego przy Zespole Szkół Technicznych. Teren o powierzchni 2 tys. mkw. został szczelnie pokryty kostką betonową, która ma to do siebie, że nie przepuszcza wody do ziemi. Okoliczni mieszkańcy boją się podtopień.
- Rozpoczęła się przebudowa dworca autobusowego – jednego z najbrzydszych tego typu budynków na Podkarpaciu. Na ulicy ks. Ludwika Ruczki pojawiły się wiaty przystankowe. Umieszczono tam również toalety przenośne Toi Toi.
- Ruszyła procedura związana z budową obwodnicy Kolbuszowej. W gmachu starostwa odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie.
- Wolontariusze mieleckiego Inspektoratu Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt na jednej z prywatnych posesji przy ulicy Wiktora natknęli się na zwłoki psów. Nieruchomość była mocno zagracona szkłem, deskami i gruzem. A na działce biegały wychudzone psy z agresją lękową.
Wrzesień
- Zespół Rosemerry z wokalistką Kasią Krawczyk z Kolbuszowej wygrał Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Przegląd odbył się na rzeszowskich Bulwarach.
- Poznaliśmy nowego kierownika pływalni krytej „Fregata”. Został nim były dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Ryszard Zieliński.
- Na placu przed świetlicą wiejską w Hadykówce pojawiły się tłumy. To mieszkańcy, którzy sprzeciwiali się planom budowy spalarni śmieci na terenie byłej cegielni. Ludzie byli oburzeni, że nikt ich nie poinformował o tej inwestycji.
- Papież Franciszek pobłogosławił dzwon „Głos nienarodzonych”. Ważący prawie tonę obiekt trafił do Kolegiaty Kolbuszowskiej. Jednak jego głównym przeznaczeniem jest udział w marszach za życiem w Polsce i na świecie, co też się dzieje.