Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

Zapraszamy na ostatnią część naszego podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Oto najważniejsze newsy października, listopada i grudnia.

Październik

 • Jeden z lekarzy na Izbie Przyjęć w Kolbuszowej odmówił udzielenia pomocy pacjentowi w stanie bardzo ciężkim i z dusznościami. Zrobił to dopiero po interwencji policji i prokuratora. Następnego dnia mężczyzna zmarł.
 • Zmarł Jan Niemczyk, wieloletni wójt gminy Raniżów. Miał 70 lat. W samorządzie pracował przez długie lata. Pełnił tam między innymi funkcję sekretarza. Zmarł po ciężkiej chorobie.
 • W nocy pod biurem posła PiS, Zbigniewa Chmielowca przy ulicy Mickiewicza w Kolbuszowej ktoś zostawił… słomę i zwierzęce odchody. Czyli mówiąc wprost – gnój. W łajno wbito dwie tabliczki. Jedna o treści: „Jeszcze raz zagłosujesz przeciw polskiej wsi i rolnikom, to nawet nie masz co startować w kolejnych wyborach. Nikt w całym powiecie cię nie poprze” . Na drugiej napisano: „Polskie rolnictwo po wprowadzeniu „Piątki Kaczyńskiego Dla Zwierząt”.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

 • Termin zakończenia budowy światłowodu na terenie gminy Kolbuszowa został przesunięty o rok. Ma to związek z brakiem zgody właścicieli nieruchomości, na których stoją słupy, na powieszenie na nich światłowodu.
 • Ponad 30. zastępów straży pożarnej, wspieranych przez druhów-ochotników z całego Podkarpacia  gasiło pożar na Górce Weryńskiej w Kolbuszowej. Paliła się hala, w której produkowana i magazynowana była folia na opakowania. Obiekt spłonął. Sprawą zajęła się prokuratura.
 • Zmarł pochodzący z Cmolasu ks. Tomasz Blicharz. Odszedł w wieku zaledwie 39 lat. Powodem jego śmierci był koronawirus.
 • W Kolbuszowej odbył się protest osób, które nie zgadzają się na zaostrzenie prawa aborcyjnego. Manifestanci spotkali się na Rynku, następnie przeszli ulicami miasta pod biuro posła Zbigniewa Chmielowca, gdzie zapalili znicze i zostawili materiały proaborcyjne. Nie obyło się też bez wykrzykiwania głośnych i wulgarnych haseł.
Listopad

 • Na Oddziale Wewnętrznym szpitala w Kolbuszowej funkcjonowanie rozpoczął oddział covidowy, którego celem jest zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa.
 • Zmarł ks. Józef Półchłopek, duszpasterz parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej, posługujący jako kapelan w naszym Szpitalu Powiatowym. Powodem jego śmierci był koronawirus.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

 • W Kolbuszowej zawiązała się wyjątkowa inicjatywa „Uśmiech od Mikołaja z nieba”. Celem przedsięwzięcia była świąteczna pomoc dzieciom będącym w wyjątkowo trudnej sytuacji. Dzięki ofiarności mieszkańców udało się zebrać ponad 8 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na prezenty.

Grudzień

 • Dzielnicę przemysłową Kolbuszowej czeka remont. Magistrat pozyskał 5 mln zł na przebudowę kanalizacji w obszarze ulic: Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora.
 • Sprzed jednej z kwiaciarni na kolbuszowskim Rynku  ukradziono karmę, która była zbierana dla bezdomnych psów. Skradzione dary pochodzą z prowadzonej zbiórki „Świąteczna paka dla zwierzaka” na rzecz psów i kotów z przytuliska oraz bezdomnych czworonogów z okolic.
 • W Kolbuszowej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsi temu zabiegowi poddali się pracownicy Szpitala Powiatowego.
 • Zmarł Mieczysław Maziarz – były senator, radny powiatowy, ordynator Oddziału Dializoterapii i Nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Miał 71 lat. Kilka tygodni wcześniej zaraził się koronawirusem. Trzy tygodnie później odeszła Krystyna Czachor, długoletnia pielęgniarka „Sztucznej Nerki”. Miała 59 lat. Powodem jej śmierci także były powikłania po COVID-19.

Mieczysław Maziarz odznaczony Złotym Krzyżem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.