Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Od czwartku do soboty (22-24.04) wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej w Kolbuszowej,od kładki na Nilu do ulicy Narutowicza.

Utrudnienia na ulicy Parkowej związane są z planowanymi pracami budowlanymi dotyczącymi wykonania przyłącza wodociągowego do komory technicznej projektowanej fontanny.

Ulica Parkowa to zupełnie inny trakt niż jeszcze rok temu. Obskurny asfalt zastąpiła kostka betonowa. Trakt po jednej stronie ma służyć rowerzystom, a po drugiej pieszym. Wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 pojawiło się nowe ogrodzenie, a przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny ceglany murek.
Obok ulicy Parkowej, na terenach Kolegiaty Kolbuszowskiej trwają intensywne prace związane z rozbudową starej „wikarówki”. W jej miejscu powstanie dzienny dom seniora.

Na terenie pomiędzy kładką na rzece Nil a Kolegiatą powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Zaplanowano tam również kurtyny wodne i fontannę multimedialną dla dzieci, która będzie automatycznie sterowana.

Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Pojawią się tam również obiekty plenerowe małej architektury (ławki, stojaki na rowery, pergole drewniane, murki gabionowe, dwie odlewane figurki krokodyla, kosze na śmieci). Będą też obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).
Zmianie ulegnie otoczenie wokół pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego – powstaną tam: murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie. Prace mają potrwać do grudnia 2021 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.