Strażacy żegnają druha Mieczysława Szypułę

Odszedł druh Mieczysław Szypuła

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Królewskim pożegnali swojego kolegę, Mieczysława Szypułę. Odszedł wzorowy strażak – ratownik, który służył w szeregach majdańskiej jednostki przez kilkadziesiąt lat.
Zmarłemu druhowi OSP Majdan Królewski poświęcił poruszający wpis. Oto jego treść

„Pożegnania są nieodłącznym elementem życia ludzkiego, niestety są one zawsze chwilami trudnymi, szczególnie kiedy są to pożegnania ostatnie. Wczoraj pożegnaliśmy naszego Druha śp. Mieczysława Szypułę – Kierownika – bo tak do niego mówiła większość z nas.

Zapisał się na kartach naszej wieloletniej historii jednostki jako wzorowy strażak – ratownik a od wielu lat jako członek komisji rewizyjnej. Służył w naszych szeregach kilkadziesiąt lat. Za pracę na rzecz OSP wielokrotnie odznaczany m.in. odznaką „Strażak Wzorowy”, brązowym, srebrnym i złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Zawsze chętnie dzielił się wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez lata swej społecznej służby. Nagłe odejście Druha Mieczysława na wieczną służbę było wielkim zaskoczeniem, ciosem oraz ogromną stratą. W tych trudnych chwilach składamy rodzinie najszczersze wyrazy współczucia. Widocznie w niebie brakuje dobrych strażaków, że Pan powołał Cię na wieczną służbę. Spoczywaj w pokoju. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci”.
Złożeniu trumny z ciałem druha Mieczysława do grobu, zgodnie ze strażacką tradycją, towarzyszył dźwięk syren samochodów strażackich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.