Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki dla Marty i jej rodziny. Podaruj im uśmiech w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki dla Marty i jej rodziny. Podaruj im uśmiech w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Już trzydzieści rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego ma swojego darczyńcę. W bazie jest jeszcze jedna, która czeka na „Szlachetną Paczkę”. Pomożecie?

Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, której pomoże się w tym roku.

Zostań darczyńcą

Później można zebrać bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować świąteczny prezent. Im więcej Was będzie, tym łatwiej będzie Wam odpowiedzieć na potrzeby wybranej rodziny.

Potrzeby są przeróżne. Od żywności, środki czystości, ubrania, kołdry po pralki. Są też małe marzenia, jak lalka czy samochodzik. Aby w tym pomóc, trzeba zostać darczyńcą.

– Bez obawy, to nic trudnego. Wybierając rodzinę, zawsze możecie liczyć na wsparcie wolontariuszki lub wolontariusza opiekującego się daną rodziną – zaznacza Anna Stec, jedna z wolontariuszek z Kolbuszowej.

W naszym rejonie działa obecnie 12 wolontariuszy. To mieszkanki naszego powiatu.

– Odwiedzamy rodziny, poznajemy ich historie oraz potrzeby, niosąc nadzieję i siłę do zmian – bo Szlachetna Paczka to nie tylko wsparcie materialne. Potrzebujący zyskują także radość, uwagę, zrozumienie i nadzieję wyjście z trudnej sytuacji – podkreśla pani Ania.

Weekend Cudów

Po przygotowaniu paczek należy zawieźć je do magazynu, który znajduje się w Domu Wsparcia Rodziny w Kolbuszowej, ul. Narutowicza przy kościele pw. Wszystkich Świętych.

Weekend Cudów będzie miał miejsce 16-17 grudnia 2023 roku. Prezenty przygotowane przez darczyńców zostaną w tym samym dniu przez wolontariuszy, zawiezione do potrzebujących.

Aktualnie 30. rodzin z powiatu kolbuszowskiego ma już swojego darczyńcę. W bazie jest jeszcze jedna, która na to czeka. O kim mowa?

Marta i jej rodzina

Rodzina składa się z czterech osób. Jest to Marta ma 43 lat i jej córka Julia 9 lat, z którymi mieszka teściowa kobiety, Zofia (67 l.) i szwagier Dariusz (47 l.). Nikt nie pracuje na etacie.

Warunki domowe są ciężkie z powodu braku łazienki oraz ogrzewania . Dom składa się z ganka, kuchni oraz dwóch pokoi. Miejsce na łazienkę jest lecz brakuję rodzinie środków na remont. W jednym pokoju brakuje ogrzewania, w sezonie zimowym jest ono dogrzewane małą farelką.

Pani Marta wychowuje samotnie córkę, jej mąż zmarł. Julia uczęszcza do 3 klasy. Cierpi na atopowe zapalenie skóry, astmę oraz różne alergię. Ma stopień niepełnosprawności w stopniu lekkim.

Julia często choruję, ma słabą odporność, a z powodu braku łazienki i ogrzewania całego domu ciężko jest jej dojść do zdrowia. Do jej skóry należy używać specjalnych maści i balsamów, do kąpieli muszą być użyte odpowiednie szampony i płyny, jej ubrania muszą być prane w specjalnym proszku.

Drogie leki i lekarze

Wszystkie te rzeczy są bardzo drogie, mała tubka jednej z maści, kosztuje 100 zł. Marta choruję na anemię, jest osłabiona. Nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, ani prawa jazdy, co powoduje trudności w znalezieniu zatrudnienia.

Dariusz leczy się u psychologa i psychiatry od 2005 roku, codziennie zażywa leki, bez których nie jest w stanie funkcjonować. Jego mama, pani Zofia pobiera rentę w wysokości 1400 zł, która wystarcza ledwo na rachunki oraz żywność.

Kobieta choruję na zapalenie reumatoidalne stawów od 2016 roku oraz cukrzycę typu II wykrytą w tym roku. Od 20 do 31 października była w szpitalu z powodu wykrycia kamienicy woreczka żółciowego. Miała trzykrotnie transfuzję krwi.

Teraz czeka ją dalsze leczenie i kolejne wizyty u: chirurga, hematologa, reumatologa i diabetologa. Codziennie musi zażywać drogie leki.

Kto pomoże?

Szlachetna Paczka od dobrych ludzi, przynajmniej w okresie Świąt Bożego Narodzenia, osłodziłaby im to naprawdę trudne życie.

Każdy kto chce wziąć udział w tej pięknej akcji i pomóc tej rodzinie, powinien skontaktować się z kolbuszowskim oddziałem „Szlachetnej Paczki”.

Nr tel.: 509 736 184.

Można też pisać na e-mail: szlachetnapaczkakolbuszowa@op.pl.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.