Wybieramy Pozytywy 2021 roku [ANKIETA]

Policjanci zatrzymali go na peronie. Miał marihuanę

Przyszedł czas na nasze pozytywy 2021 roku. Wybraliśmy dziesięć propozycji, czyli dwa razy więcej niż zrobiliśmy to w przypadku negatywów.

O wyborze pozytywu roku zdecydujecie Wy, nasi Czytelnicy. Głosować możecie zarówno na naszym portalu, jak i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Macie na to czas do 20 stycznia, do godziny 16.

Pozytywy 2021 roku

Loading poll ...
Coming Soon
POZYTYW ROKU TO
POZYTYW ROKU TO

Elektryfikacja kolei

Pod koniec minionego roku zakończyła się elektryfikacja linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów. Inwestycja kosztowała prawie 70 milionów złotych. Dzięki temu na terenie gmin Kolbuszowa, Cmolas i Majdan Królewski pojawiły się pociągi elektryczne. Oznacza to komfort podróży, krótszy czas przejazdu, cichsze przejazdy oraz ograniczenie emisję spalin. Elektryfikacja linii kolejowej nr 71 to także milowy krok na drodze do uruchomienia szybkiego połączenia torowego na trasie Rzeszów – Warszawa.

Nowe pociągi Rzeszów-Kolbuszowa [WIDEO]

Uśmiech od Mikołaja

Ogromnym sukcesem zakończyła się świąteczna zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci z terenu gminy Kolbuszowa. Na konto akcji „Uśmiech od Mikołaja z nieba” wpłacono 11 800 zł, czyli 236 % tego, co planowano. Wpłat dokonały 93 osoby. Jedna z nich, pan Artur, tuż przed tym jak zakończyła się zbiórka, przelał na jej konto aż 3 500 zł. Dzięki temu  Św. Mikołaj miał więcej roboty.

O "uśmiechu Mikołaja z nieba" w MDK [WIDEO]

Szlachetna Paczka

Sukcesem zakończyła się także akcja Szlachetna Paczka. W powiecie kolbuszowskim darczyńcy obdarowali prezentami aż 35 rodzin ze wszystkich sześciu gmin. Nigdy nie było ich tak dużo. W akcję zaangażowała się też rekordowa liczba wolontariuszy. Dzięki temu obdarowano osoby, które znalazły się w niezawinionej biedzie: samotne i schorowane, ale też rodziny. W paczkach dla nich były głównie artykuły spożywcze z długim terminem używalności.

Zostań wolontariuszem akcji „Szlachetna Paczka”

Pomagamy Emilce

W całym regionie odbywały się różnego rodzaju akcje na rzecz malutkiej Emilki Wilk, która ma bardzo chore serduszko. Jedyną szansą na jej przeżycie jest operacja zagranicą, której ogromne koszty dla jej rodziców są jednak przeszkodą nie do pokonania. W Szkole Podstawowej w Kupnie odbył się dla niej kiermasz y. Sporo pieniędzy na ten cel udało się także zebrać podczas eventu charytatywnego w Galerii Nad Nilem w Kolbuszowej. W akcję pomocy włączył się kolbuszowski Św. Mikołaj, który w Wigilię organizował przejażdżkę wokół Rynku. Pomagają także internauci, którzy licytują dla niej różnego rodzaju fanty. Jedna z pań zaoferowała usługi… swojego męża.

Prawie trzy tysiące w trzy godziny dla chorej Emilki

Dzielimy się krwią

Po raz pierwszy od wielu, wielu lat mieszkańcy Kolbuszowej mogli podzielić się z innymi tym, co mamy najcenniejsze – własną krwią. Było to możliwe dwukrotnie: w sierpniu i w grudniu. Za pierwszym razem zabiegi odbywały się w krwiobusie, za drugim w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Całą akcje organizowała Joanna Procak.

Podzielmy się krwią - piękna akcja w Kolbuszowej
Festiwal Psalmów

Na stadionie w Kolbuszowej odbył się Festiwal Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej wystąpili kantorzy żydowscy.  W drugiej, czyli w koncercie „Psalmów Pokoju i Pojednania” zaprezentowali się polscy artyści. Na ogromne plenerowej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak między innymi: Piotr Rubik, Dariusz Malejonek i zespół Golec uOrkiestra. Było to wydarzenie, o którym głośno było nie tylko w całej Polsce, ale też zagranicą.

Jutro Festiwal Psalmów Dawidowych [WIDEO]

Zbiórka na piec

Mieszkańcy pokazali wielkie serca podczas zbiórek pieniędzy na zakup pieca dla starszego rodzeństwa z Krzątki. Zebrano 6 429 zł, czyli o 30 procent więcej niż zakładano. Jak przekazuje Magdalena Kuna, która organizowała akcję, do domu rodziny zawitało ciepło. Pani Teresa popłakała się ze szczęścia. Prosiła, by przekazać podziękowania darczyńcom.

Magdalena Kuna: - Radość jest nie do opisania

Nowa Handlowa

Zakończyła się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Handlowej – najważniejszej arterii dzielnicy przemysłowej Kolbuszowej, bo będąca dojazdem do wielu zakładów pracy i firm handlowo-usługowych. Ulica była placem budowy przez ponad cztery miesiące. Wykonawca najpierw rozdzielił tam starą kanalizację na sanitarną i deszczową. Potem rozpoczął budowę nowej nawierzchni wraz z parkingami, chodnikami i oświetleniem. Przebudowano także miejsca postojowe, wyremontowano chodnik i przebudowano zjazdy do działek przyległych. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,8 mln zł.

Ulica Handlowa w końcu wygląda jak trzeba [FOTO]

Serca na nakrętki

Na kolbuszowskim Rynku pojawiło się wielkie czerwone serce na plastikowe nakrętki. Cały dochód uzyskany z ich sprzedaży trafi na leczenie i rehabilitację małej Juleczki Goli z Domatkowa. Podobne serca funkcjonują obok Niepublicznego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” przy ulicach Jana Pawła II i Handlowej w Kolbuszowej, przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Widełce oraz obok pawilonu Gminnej Spółdzielni w Raniżowie. Cały dochód ze sprzedaży zebranego w wymienionych pojemnikach surowca trafi na cele charytatywne.
Metamorfoza Parkowej

Zakończyła się przebudowa ulicy Parkowej, reprezentacyjnego deptaku Kolbuszowej. Inwestycja realizowana była w ramach rewitalizacji centrum miasta. To dziś zupełnie inny trakt niż jeszcze rok temu. Obskurny asfalt zastąpiła kostka betonowa. Trakt po jednej stronie ma służyć rowerzystom, a po drugiej pieszym. Wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 pojawiło się nowe ogrodzenie, a przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny ceglany murek.

Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Pozytywy minionych lat

  • 2018 – Sokół w czwartej lidze.
  • 2019 – Skuterem dla Karoliny.
  • 2020 – Przebudowa dworca.
  • 2021 – ?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.