Rekordowa Szlachetna Paczka [WIDEO]

Rekordowa Szlachetna Paczka [WIDEO]

Trwa „weekend cudów”, czyli finał akcji Szlachetna Paczka. W powiecie kolbuszowskim darczyńcy obdarowali prezentami aż 35 rodzin ze wszystkich sześciu gmin. Nigdy nie było ich tak dużo. W akcję zaangażowała się też rekordowa liczba wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy najuboższym, którzy znaleźli się w niezawinionej biedzie. Na wsparcie czekają nie tylko osoby samotne i schorowane, ale też rodziny.




W paczkach dla nich znajdują się przede wszystkim artykuły spożywcze z długim terminem używalności (makarony, ryż, kasza, cukier, olej itd.).

Ale nie tylko. Są także środki czystości, odzież na zimę, urządzenia AGD i inne prezenty. W tym roku w powiecie kolbuszowskim pomoc trafi do 35 rodzin. To rekord. Nigdy wcześniej nie udało się obdarować Szlachetną Paczką tak dużej liczby osób.

– Dla wszystkich rodzin, które wytypowały nam ośrodki pomocy społecznej w gminach, udało się pozyskać darczyńców – cieszy się Anna Stec, liderka Szlachetnej Paczki w powiecie.

W akcję zaangażowało się 20 wolontariuszy. To kolejny rekord. Nigdy wcześniej nie było tak dużo osób chętnych do pomocy. Reprezentują oni wszystkie gminy powiatu. Są to zarówno weterani, czyli osoby, które działają od lat, jak i nowicjusze.




Pomóżmy wolontariuszom "Szlachetnej Paczki"
Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” z terenu powiatu kolbuszowskiego.

– Zdecydowałam się wziąć w tym udział, bo lubię pomagać ludziom. Sprawia mi to radość. Poza tym mamy okres przedświąteczny i wzajemne wspieranie się jest wyjątkowe. Rodzina, w której pomoc zaangażowałam się, to starsi ludzie, brat i siostra. Zepsuł im się piec węglowy, dogrzewają więc pomieszczenia starym piecykiem do ciast. Pomoc była im naprawdę potrzebna. Byli za nią bardzo wdzięczni – wspomina Magda..

– Ja pomagałam młodej parze. Oboje są niepełnosprawni umysłowo. Mają pięcioletniego synka, który ma padaczkę. Oni nie są w stanie samo sobie z tym poradzić.  Nie tylko zresztą z tym. Codzienne życie przekracza ich możliwości. Dlatego im pomogliśmy – zaznacza Ewa.




 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.