Znieważył policjantów, bo przerwali mu picie?

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Rok więzienia grozi mężczyźnie, który znieważył policjantów. Wcześniej usiłował uruchomić silnik samochodu, w którym znajdował się alkohol

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.05) w nocy w Kolbuszowej. Policjanci około godziny 2 zauważyli zaparkowanego na jednej z ulic mercedesa.
Pojazd był mocno ubłocony. Wewnątrz były dwie osoby. Zaniepokojeni mundurowi postanowili wylegitymować znajdujących się w środku mężczyzn.

Kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu, siedzący na miejscu kierowcy 47-latek usiłował bezskutecznie uruchomić silnik. Mężczyźni nie reagowali na polecenia dotyczące otwarcia samochodu.

Po chwili funkcjonariusze otworzyli drzwi i wyjęli kluczyki ze stacyjki. Siedzący na miejscu kierowcy mężczyzna nadal nie stosował się do poleceń. Zachowywał się bardzo agresywnie, wielokrotnie znieważył interweniujących policjantów. W środku samochodu znajdował się alkohol.

Policjanci wylegitymowali mężczyzn. Siedzący na miejscu kierowcy 47-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa miał 1,92 promila alkoholu.
W sprawie prowadzone jest postępowanie. Za znieważenie funkcjonariusza  publicznego grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.