Znalazł portfel w Widełce, ale go nie oddał

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

63-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego znalazł w Widełce zgubiony przez 20-latka portfel i go nie zwrócił. Jego pech polegał na tym, że zarejestrował go monitoring.
– Informację o kradzieży portfela zgłosił nam pokrzywdzony – mówi Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Mężczyzna poinformował, że kiedy był w pracy zorientował się, że zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zaczął go szukać, pytając m.in., osoby odwiedzające sklep i stację paliw w Widełce. Wśród rozpytywanych, był 63-latek, który jednak zaprzeczył, że znalazł zgubę.

Kiedy poszukiwania nie przyniosły rezultatu, 20-latek przeglądnął monitoring. Na ekranie zauważył jak starszy mężczyzna, z którym wcześniej rozmawiał, znajduje jego portfel i zabiera go ze sobą.

Powiadomił o tym policję. Ta chwilę potem ujęła 63-latka. Był pijany, alkomat wykazał 2,67 promila w jego organizmie. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia cudzej własności. Poinformował, że za skradzione pieniądze zakupił alkohol.
Kolbuszowscy policjanci odzyskali część pieniędzy, portfel i dokumenty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.