Zmodernizują starostwo pod kątem koronawirusa

Wraca 30-dniowy termin rejestracji pojazdów

Zarząd Powiatu podjął decyzję o modernizacji budynku starostwa. Inwestycja ta ma być realizowana pod kątem epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych.

O planach tych na ostatniej sesji rady Powiatu poinformował starosta Józef Kardyś.

– Mając na uwadze to, że ten koronawirus szybko nas nie opuści, podjęliśmy decyzję o modernizacji budynku starostwa. Zbliża się czwarta fala i ona może być jeszcze gorsza. Dlatego będziemy zmieniać nasz obiekt. Nie dostaliśmy na ten cel dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W związku z tym jedną najpilniejszą część chcemy zrobić za swoje pieniądze włącznie z archiwami na dole – oświadczył kolbuszowski starosta.
– Cały czas obsługujemy petentów, ani jednego dnia nie było przerwy w pracy, ale chcemy im ulżyć. Stąd decyzja o tej modernizacji. Chodzi o to, że żeby ludzie mogli stać pod dachem, kiedy przyjdzie sroga jesień, zima, a potem deszczowa wiosna. Żeby można było wypełnić wnioski na siedząco, żeby obsługa mieszkańców była sprawniejsza itd. – wyliczał Kardyś.

3 Komentarze

  1. Pogięło was do reszty. Ku…a daszki dla petentów… traktowanie ludzi jak idiotow, baranów, poniżanie bo pseudo plandemie ktoś wymyślił a większości urzędasów tak wygodnie. Przyjdzie jesien będzie grypa i inne wirusy charakterystyczne dla pory roku. Ludzi należy LECZYC jak chorują a ZDROWYM DAC NORMALNIE ŻYĆ. Urzędy utrzymywane są z publicznych pieniędzy na które się całe społeczeństwo składa więc proszę SZANOWAC LUDZI a nie poniżać i segregować

    • Segregacji nie ma. Wszyscy równo czekają na deszczu narażając się na przeziębienie (szczepieni, czy nie). Aczkolwiek fakt, że w kościołach mamy tłumy, a do pokoju w urzędzie nie może wejść nawet jeden petent jest patologią. Przecież jeśli wszyscy są obsługiwani w jednym przedsionku, a urzędnicy, którzy normalnie by się nie spotkali, chuchają jeden po drugim w małej, zamkniętej przestrzeni, to zwiększamy, a nie zmniejszamy szanse na rozprzestrzenianie infekcji. Każdej kropelkowej, nie tylko covidowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.