Zainwestują dwieście milionów w Widełce

Jutro Kolbuszowa Górna i Raniżów bez prądu?

Będzie gigantyczne przedsięwzięcie na terenie gminy Kolbuszowa. Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują zainwestować w stację w Widełce aż dwieście milionów złotych.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne to spółka Skarbu Państwa zarządzają siecią najwyższych napięć w kraju. I właśnie tę infrastrukturę, a dokładnie stację energetyczną, zamierza rozbudować w Widełce. Poinformował o tym burmistrz Jan Zuba:
Szykują się olbrzymie inwestycje na terenie naszej gminy. Ich wartość to około dwieście milionów złotych. To będzie oznaczać że dwa procent tych nakładów zasilą nasz budżet. Chodzi o około 4 mln zł w postaci podatku od budowli.

– Oczywiście nie stanie się to w ciągu roku. To perspektywa jest mierzona na okres do 2032 roku. Ale przebudowa samej stacji ma się rozpocząć już w przyszłym roku. Przygotowanie inwestycji jest już daleko zaawansowane w postaci niezbędnej dokumentacji – zaznaczył burmistrz

Inwestycja w Widełce ma związek z tym, że w Stalowej Woli, na tysiącu hektarów powstaje nowa strefa inwestycyjna. Trzeba zaopatrzyć ją w energię.

Elektrownia Stalowa Wola jest za mała. Stąd decyzja o tym, żeby transfer energii odbywał się też za pośrednictwem linii i stacji w Widełce.

– Rozmawiałem na temat możliwości pozyskania drobnych grantów właśnie z Polskich Sieci Elektroenergetycznych na różne potrzeby. Jesteśmy na dobrej drodze – oświadczył burmistrz.
Głos w tej sprawie zabrał również Stanisław Rumak, radny miejski, a zarazem sołtys z Widełki

– Mam nadzieję, że Widełka będzie brana pod uwagę w tych dodatkowych pieniądzach, które spłynął do budżetu gminy. Myśmy już to przeżyli. Petro Tank został sprzedany. Dzięki temu budżet gminy powiększył się o 100 procent. Widełka bardzo mało na tym skorzystała. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej – przestrzega.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.