Zadźgał nożyczkami więzienną psycholog

Zadźgał nożyczkami więzienną psycholog

Zwyrodnialec, który wczoraj zadźgał nożyczkami psycholog Zakładu Karnego w Rzeszowie, to Artur R., 37-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Za kratkami przebywał w związku ze zgwałcenie czterech kobiet.

Zdarzenie, do którego doszło we wtorek (22.02), około godziny 13 w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, wstrząsnęło całą Polską. Artur R., przebywając w areszcie tymczasowym, w pewnym momencie rzucił się na Bogumiłę Bieniek–Pasierb, 39-letnią więzienną psycholog, z którą przebywał w jej gabinecie.
Zadał jej siedem ciosów nożyczkami w szyję. Kobieta wykrwawiła się na śmierć. Pozostawiła męża i dwójkę dzieci. Rodzinę zmarłej tragicznie funkcjonariuszki objęto opieką psychologiczną i finansową.

Służba Więzienna wystosowała komunikat:

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej koleżanki – por. Bogumiły Bieniek–Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną.

Funkcjonariuszka od października 2010 roku pełniła służbę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zajmowała stanowisko starszego psychologa. W 2017 roku ukończyła szkolenie zawodowe na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej. Pełniła służbę w oddziale dla tymczasowo aresztowanych. Swe obowiązki wykonywała w sposób niezwykle profesjonalny. Stale podnosiła kwalifikacje zawodowe. Z uwagi na zdolności interpersonalne oraz umiejętności budowania kontaktów pełniła funkcję mentora dla potrzeb szkolenia w jednostkach podstawowych.
To ogromna tragedia i strata dla rodziny, a także dla Służby Więziennej, która straciła oddaną służbie koleżankę i sumienną funkcjonariuszkę. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi zmarłej. Nie ma słów, by opisać żal, jaki czujemy w tej chwili (…).”

Zabójca kobiety, Artur R. to 37-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który przebywał w areszcie tymczasowym w rzeszowskim zakładzie karnym. Znalazł się tam w związku z oskarżeniem o dokonanie czterech gwałtów: na 22-latce w Rudnej Małej oraz na trzech innych kobietach w wieku 27, 32 i 38 lat w Rzeszowie. Ofiary były bite i okradane.

Za zabójstwo psycholog grozi mu dożywocie.

Do tragicznego zdarzenia na portalu społecznościowym odniósł się Mariusz Konefał, kolbuszowian, na co dzień funkcjonariusz Zakładu Karnego w Dębicy:

Zadźgał nożyczkami więzienną psycholog

1 Komentarz

  1. Po co trzymać tego chwasta w pensjonacie jakim jest więzienie aktualnie? Wyrwać chwasta raz na zawsze. Kara śmierci dla takich śmieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.