Za kilka miesięcy wybory parlamentarne. My głosujemy już teraz [ANKIETA]

Za kilka miesięcy wybory parlamentarne. My głosujemy już teraz [ANKIETA]

Najpewniej 15 października 2023 roku, czyli w pierwszym możliwym terminie odbędą się w Polsce wybory do Sejmu. Na kogo zagłosują mieszkańcy?

Wybory mogą odbyć się w czterech terminach: 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada. Kiedy poznamy oficjalną datę wyborów? To zależy już od prezydenta Andrzeja Dudy. Na ogłoszenie jej ma czas do 12 sierpnia.
Według najnowszego sondażu IBRiS, na zlecenie „Rzeczpospolitej”, największe poparcie ma obecnie Prawo i Sprawiedliwość – 32,7 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska popiera 30,2 proc. respondentów.

Dobrze ma się Konfederacja, przekraczając 12 proc. Trzecia Droga ma 10,8 proc., a Lewica – 9 proc. Agrounia uzyskałaby 0,3 proc. poparcia. 4,9 proc. respondentów nie wie, na kogo głosować.

W ostatnich wyborach parlamentarnych w naszym powiecie zdecydowanie wygrało PiS – 72,22 proc. (największe poparcie odnotowało w gminie Majdan Królewski – ponad 80 proc.)
Kolejne wyniki uzyskali: Konfederacja – 9,81 proc., Koalicja Obywatelska – 6,91 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,72 proc. i Lewica – 3,96 proc.

Tak głosował powiat. Ponad 80 procent na PiS w Majdanie Królewskim!

Jak mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zagłosują tym razem. Okaże sie jesienią. Póki co jednak zapraszamy do wspólnej zabawy. Chodzi o ankietę, która będzie aktywna  aż do dnia wyborów.
Głosowanie odbywa się poniżej oraz na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Procentowe wyniki z obu ankiet zostaną zsumowane w przeddzień wyborów.

Loading poll ...
Coming Soon
W wyborach parlamentarnych zagłosuję na:
{{ row.Answer_Title }} {{row.tsp_result_percent}} % {{row.Answer_Votes}} {{row.Answer_Votes}} ( {{row.tsp_result_percent}} % ) {{ tsp_result_no }}

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.