Wybudują masz telefonii komórkowej w Weryni?

Maszt telefonii komórkowej w Zarębkach?

Mówi się, że w Weryni wkrótce może ruszyć budowa masztu telefonii komórkowej. Wspomniał o tym radny z tej miejscowości, Julian Dragan.

Wedle nieoficjalnych informacji sieć Play planuje wybudować stację bazową na terenie Weryni. Wskazywał na to między innymi sołtys tej miejscowości, obecnie radny Julian Dragan:
– Sąsiedzi działki, na której ta wieża ma stanąć, pytają, czy jest możliwość oddalenia jej od domostw. W najbliższym punkcie jest tylko dwieście metrów od najbliższego domu. Mieszkańcy boją się promieniowania tej stacji – alarmował na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Informacji o planach budowy masztu w Weryni nie potwierdza sieć Play. W podobnym tonie wypowiadał się również burmistrz Jan Zuba.

 – Ne mam wiedzy na temat planów budowy masztu telefonii komórkowej Weryni. Nie jest to widocznie jeszcze ten etap, na którym toczy się postępowanie administracyjne. Przyjęliśmy taką zasadę, że nie rozpatrujemy wniosku dopóki nie dojdzie do spotkania mieszkańców z przedstawicielem sieci Play. Przypomnę, że projekt decyzji o warunkach zabudowy przygotowuje urbanista, nie urzędnik. Jest to jednak decyzja administracyjna więc decyzję wydaje burmistrz. Potem jest prowadzone dalsze postępowanie w trakcie którego muszą się odbywać konsultacje. To tyle co mogę w tej sprawie powiedzieć – zastrzegł.
Burmistrz dodał, że przedstawiciele firmy Play zgłosili gotowość do wzięcia udziału w najbliższej sesji Rady Miejskiej. Odbędzie się ona już w ten czwartek (25.08) w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Początek obrad planuje się na godz. 8.

– Jest duży problem z telefonią komórkową. Wszyscy chcą z niej korzystać, tyle że brakuje nam zasięgu. Największy z tym problem ma chyba Werynia, Kolbuszowa Górna też nie najlepiej. Trudno jest jednak wypracować kompromis. Firma Play, która jest na tą chwilę inwestorem jeśli, zaczyna rozumieć potrzebę konsultacji z mieszkańcami, bo wcześniej nie chcieli rozmawiać. Zaproponowali również, że wezmą udział w najbliższych obradach Rady Miejskiej.
Poskarżyła się się na projekt ulicy Starzyńskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.