Sprzedawały odzież w sieci, straciły duże pieniądze

Darmowy kupon - czy warto wykorzystać?

Dwie mieszkanki powiatu próbowały sprzedawać odzież w Internecie. Niestety, zabrakło im wyobraźni. Efekt? Straciły duże pieniądze.

W ostatnim na komendę policji zgłosiły się dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego, które złożyły zawiadomienia o oszustwach internetowych. Obie próbowały sprzedawać odzież w sieci.
Jedna z kobiet wystawiła do sprzedaży na popularnej platformie internetowej bluzę o wartości 10 złotych. Szybko zakupem zainteresowała się inna osoba, która poprosiła ją o wysłanie adresu e-mail.

Mieszkanka spełniła tę dyrektywę. Wkrótce potem otrzymała wiadomość wraz z instrukcją jak należy potwierdzić sprzedaż. Kobieta wypełniła kolejne pola, wpisując dane do logowania do swego banku.

Po chwili otrzymała wiadomość tekstową wraz z kodem, który potwierdziła. Kiedy chwilę potem zalogowała się na własne konto zauważyła, że z jej rachunku wykonano przelew na kilkaset złotych.
Podobne okoliczności oszustwa zgłosiła inna mieszkanka powiatu. Ona również wystawił do sprzedaży kurtkę, wycenioną na kilkaset złotych.

Również do niej przyszła prośba o e-mail. Następnie otrzymała wiadomość z adresu nawiązującego do nazwy popularnej firmy kurierskiej wraz z instrukcją co zrobić by zaakceptować zamówienie.

Kobieta kolejno uzupełniła dane dotyczące swojej karty płatniczej. Kiedy po chwili weszła na swój rachunek bankowy, okazało się, że z jej konta wykonano przelew na ponad dwa tysiące złotych.
W obydwu sprawach prowadzone są postępowania. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zawierania transakcji handlowych za pośrednictwem Internetu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.