Wszystkie place zabaw na terenie gminy Kolbuszowa zamknięte do odwołania

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa i wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, wszystkie place zabaw oraz urządzenia rekreacyjne na wolnym powietrzu położone na terenie gminy Kolbuszowa zostają zamknięte do odwołania.
Prosimy o odpowiedzialne zachowanie i niekorzystanie urządzeń plenerowych, ponieważ mogą być one potencjalnymi źródłami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – apeluje Urząd Miejski.

Decyzja ta jest o tyle istotna, że koronawirus rozprzestrzenia się poprzez kaszel, kichanie o podczas mówienia. Aby skutecznie zapobiec zarażeniu, należy więc zachowywać zdroworozsądkowe środki ostrożności, czyli: bezpieczną odległość podczas rozmowy, higienę i unikanie dużych skupisk ludzi.

Wcześniej burmistrz Jan Zuba wydał zarządzenie o wstrzymaniu handlu na targowiskach i zawieszeniu uiszczania opłat w strefie płatnego parkowania na Rynku w Kolbuszowej. Decyzja ta ma na celu zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi. Zarządzenie obowiązuje do odwołania.

Na terenie gminy Kolbuszowa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i żłobku. Zamknięte zostały również jednostki kulturalno-sportowe, czyli: Kryta Pływalnia „Fregata”, Miejski Dom Kultury i jego file oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej wraz z filiami. Odwołano też wszystkie imprezy, w tym koncerty i mecze piłkarskie. Decyzją rządu ograniczono też działalność galerii handlowych, barów i restauracji oraz innych punktów świadczących usługi.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.