Biedronka dostosowuje się do stanu zagrożenia. Będzie krócej i nie tylko

Regularnie okradała kolbuszowskie Biedronki

W związku z pandemią koronawirusa zmiany w funkcjonowaniu wprowadza popularna sieć sklepów Biedronka. Przede wszystkim markety będą otwarte krócej, w godzinach 8-20. Zmiany będą wdrażane w każdej placówce, najpóźniej do 23 marca. W Kolbuszowej są trzy Biedronki, przy ulicach: Tarnobrzeskiej, ks. Ludwika Ruczki i Obrońców Pokoju.   
We wszystkich marketach dla klientów będą dostępne nawilżane chusteczki i podajniki z płynem dezynfekującym. Znajdować się one będą przy sklepowych kasach. Biedronka wprowadzą również oznaczenie odległości jednego metra na podłogach w strefie kas, aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi. Pracownicy ochrony będą dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Już teraz w sklepach na tablicach informacyjnych są plakaty, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.

Biedronka przechodzi na pracę rotacyjną w placówkach. Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Sieć zapowiada też zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy osób, którzy ukończyli 60. lat. Jest to grupa podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje mają być wypłacane w normalnym wymiarze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.