Dwie kolejne osoby z koronawirusem na Podkarpaciu. To dwie kobiety

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Ministerstwo Zdrowia przed chwilą (godzina 12) poinformowało o kolejnych dwudziestu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdziły pozytywne wyniki testów laboratoryjnych. Dwoje z zakażonych patogenem osób to mieszkanki Podkarpacia. Są to: starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która objęta została ścisłą kwarantanną domową, oraz będąca w „sile wieku” mieszkanka powiatu dębickiego, ona przebywa w szpitalu.
Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: dolnośląskiego – 13 osób, kujawsko-pomorskiego – 3, podkarpackiego – 2, lubuskiego – 1, a także warmińsko-mazurskiego – 1. W sumie oficjalna liczba potwierdzonych przypadków zakażonych koronawirusem to 325.

Pięć osób, niestety, zmarło. Jest to 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l.  (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych).

Na Podkarpaciu odnotowano już 16 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 4 291 osób, 2 985 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 51 mieszkańców naszego województwa. W powiecie kolbuszowskim jak dotąd nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.