Piękna akcja mieszkanek Kolbuszowej. Będą szyły maseczki dla szpitala

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

W czasie pandemii mieszkanki miasta nie zamierzają bezczynnie siedzieć w domach. Zamiast tego chcą zrobić coś dobrego i uszyć dla Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej maseczki, tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy sztuk. A więc każda pomoc ma znaczenie.

Inicjatywa szycia maseczek dla podkarpackich szpitali zawiązała się w Rzeszowskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, który działa przy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Monika Bebło, animatorka ośrodka, wpadła na pomysł, aby wesprzeć w ten sposób również Szpital Powiatowy w Kolbuszowej. Maseczki mają służyć nie tylko personelowi, ale także pacjentom lecznicy.
Apel do mieszkańców

Dzisiaj w szpitalu zapadła decyzja o zamówieniu materiału, który może przyjdzie jutro, może w piątek – mówi nam Monika Bebło. – Z kwiaciarni „Kwiaty i Upominki” dostaliśmy drut do maseczek, z PAX mamy taśmę, z kolei firma Delta obiecała woreczki do pakowania tych maseczek. Zgłosiły się do nas też dwa zakłady krawieckie, które chcą szyć. Mam nadzieję, że zainteresujemy tematem koła gospodyń wiejskich. Chciałabym, by w każdej miejscowości gminy kobiety wzięły w tym  udział.

Zapotrzebowanie jest ogromne. W zasadzie co chwilę otrzymuję świadczące o tym sygnały – przyznaje pani Monika. – Nie wiem jednak, jakie będziemy miały moce przerobowe. Stąd moja prośba i apel do mieszkańców: jeśli ktoś ma chęci, to zapraszam do współpracy. Można z nami kontaktować się telefonicznie. Zawsze odbiorę, albo oddzwonię. Można kontaktować się także Moniką Janusz.
„Myślę, że się uda”

– W akcję zaangażowana jest też Marta Tendera z Zarębek – dodaje. – Nie mamy jeszcze punktu, gdzie będziemy magazynować i odbierać materiały oraz narzędzia do uszycia maseczek, ale myślę, że to uda się załatwić. Cieszy nas, ze coraz więcej fajnych ludzi dołącza się do naszej wspólnej akcji.

Jeśli ktoś z Was, naszych Czytelników, chce pomóc w szyciu maseczek dla pacjentów i personelu Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, powinien się skontaktować z:

  • Monika Bebło – nr tel. 607-292-220
  • Monika Janusz – nr tel. 513-700-660
Potrzebne materiały:

  • troczki,
  • drut do usztywnienia,
  • woreczki foliowe, mogą być spożywcze
  • taśma (do pakowania maseczek)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.