Kwesta na cmentarzu w Kolbuszowej odwołana

Kwesta na cmentarzu w Kolbuszowej odwołana

Co roku 1 listopada na cmentarzu parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej odbywała się kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków. Jutro jednak zbiórki nie będzie.
Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków odbywała się od lat w Dniu Wszystkich Świętych.

Przy wejściach na cmentarz można było spotkać wolontariuszy z Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara, lokalnych VIP-ów, harcerzy oraz uczniów kolbuszowskich szkół.

Dzięki datkom udało się odrestaurować między innymi kaplicę grobową Tyszkiewiczów oraz miejsce pochówku legendarnego księdza Ludwika Ruczki. Dwa lata temu zebrano 14 509 zł i 36 gr.

W ubiegłym roku w związku z epidemią koronawirusa i ogólnopolskim lockdownem kwesty na cmentarzu w Kolbuszowej nie było. Teraz będzie podobnie.
– W związku z rozwojem pandemii spowodowanej COVID-19 zawiesiliśmy kwestę na cmentarzu. Wiele z zabytkowych nagrobków czeka jeszcze na renowację. Zwracamy się więc z apelem o dokonywanie wpłat na nasze konto bankowe. W tytule przelewu prosimy o wpisanie „Wpłata na renowację nagrobków”. Nr konta: 21 9180 0008 2001 0000 0039 0001 – przekazało RTK.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.