Wielkie czerwone serce przy szkole w Widełce

Wielkie czerwone serce przy szkole w Widełce

Przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Widełce stanęło serce do zbiórki plastikowych nakrętek. Cały dochód ze sprzedaży zebranego w ten sposób surowca trafi na cele charytatywne.

Wielkie metalowe serce kupiono za środki, które szkoła uzyskała z konkursów organizowanych dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych działających przy PKO Banku Polskim w Rzeszowie.
Do pojemnika możemy wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych.

Mogą być też po „chemii”, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach. Dlaczego zakrętki? Bo są stosunkowo ciężkie, zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić.

W Kolbuszowej podobne serca znajdują się na Rynku oraz obok Niepublicznego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” przy ulicach Jana Pawła II i Handlowej.

Wielkie czerwone serce przy szkole w Widełce
Fot.: SP w Widełce
W SP w Widełce od 15 lat działa Szkolna Kasa Oszczędnościowa, której głównym celem jest wyrobienie nawyku oszczędzania pieniędzy. Poza tym uczniowie biorą udział również w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy. Biorą też udział w wielu przedsięwzięciach ekologicznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.