Wielkie serce w centrum Raniżowa [ZDJĘCIA]

Wielkie serce w centrum Raniżowa [ZDJĘCIA]

W centrum Raniżowa stanął wielki czerwony pojemnik w kształcie serca do zbierania nakrętek. To inicjatywa Stowarzyszenie Gminy Raniżów.

Serce usytuowano na Rynku, obok pawilonu Gminnej Spółdzielni. Cały dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek, rzecz jasna, trafi na cele charytatywne, choć jeszcze nie wiadomo na co konkretnie.
– Bardzo nam zależy aby dochód ze sprzedaży nakrętek trafił na rzecz kogoś potrzebującego z terenu gminy Raniżów. Inspiracją dla nas były sąsiednie miejscowości Kolbuszowa i Głogów Małopolski, gdzie takie serca już się pojawiły. To nie znaczy, że wcześniej w Raniżowie nie zbieraliśmy nakrętek na cele charytatywne. Takie akcje prowadzone były i są w niemal w każdej szkole na terenie gminy – podkreśla Jan Puzio, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Do pojemnika możemy wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych.

Mogą być też po „chemii”, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach. Dlaczego zakrętki? Bo są stosunkowo ciężkie, zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić.

W Kolbuszowej podobne serca znajdują się na Rynku oraz obok Niepublicznego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” przy ulicach Jana Pawła II i Handlowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.