To więcej niż pewne. Będą gigantyczne podwyżki za odbiór ścieków
Wszystko wskazuje na to, że koszty budowy kanalizacji odczujemy w rachunkach. Stanie się tak mimo tego, że już teraz ceny odbioru ścieków w Kolbuszowej należą do jednych z najwyższych na Podkarpaciu.
Obecnie cena metra sześciennego nieczystości wynosi 9,29 zł. Dzięki dopłacie z budżetu gminy gospodarstwa domowe płacą 6,47 zł. Ulgi te nie dotyczą jednak podmiotów gospodarczych. Jest więcej niż pewne, że w przyszłym roku zapłacimy jeszcze więcej. Powód? Modernizacja i budowa kanalizacji sprzed dwóch lat w ramach unijnego mechanizmu Infrastruktura i Środowisko.
W tym roku z tego samego programu magistrat zamierza rozpocząć jeszcze większą inwestycję wodno-ściekową, bo wartą ponad 17 mln zł Prace mają trwać trzy lata. Więcej o tym TUTAJ.
Tego, że mieszkańcy powinni spodziewać się kolejnych podwyżek, nie kryje nawet burmistrz Jan Zuba: – Wartość inwestycji niestety będzie miała swoje odzwierciedlenie w taryfach, bo musi być w nie wliczona amortyzacja powstałej infrastruktury plus naliczony od niej podatek – zaznacza burmistrz. – To są koszty, które muszą być wliczone w cenę odbioru ścieków. Niestety, nie ma innej metody

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.