Paskudny budynek Poczty Polskiej zmieni swoje oblicze

Paskudny budynek Poczty Polskiej zmieni swoje oblicze

Budynek Poczty Polskiej przy ulicy Jana Pawła II to od lat jeden z najbrzydszych obiektów w Kolbuszowej. Jego elewacja jest tak brudna, że aż czarna. Na szczęście wiele wskazuje, że to się zmieni, i to jeszcze w tym roku.

Budynek poczty czeka generalny remont dachu i elewacji. To efekt rozmów, które toczyły się w Warszawie, w siedzibie Orange Polska.
Paskudny budynek Poczty Polskiej zmieni swoje oblicze

Bo właśnie ta firma jest większościowym właścicielem nieruchomości przy Jana Pawła II. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej mówił o tym burmistrz Jan Zuba:

– Nasze miasto z roku na rok pięknieje. ale jest obiekt użyteczności publicznej, który ten wizerunek mocno psuje.  To budynek poczty przy ulicy Jana Pawła II. Na szczęście to się zmieni.

– W ubiegłym roku wraz z panem posłem (Zbigniewem Chmielowcem – od red.) podjęliśmy starania, żeby wymóc na właścicielach tego obiektu podjęcie działań termomodernizacyjnych. Okazało się, ze Poczta Polska ma tam niewielki udział własnościowy. Większość ma Orange Polska. Nie było łatwo, ale udało się.
– Otrzymaliśmy odpowiedź, że firma przygotowuje się do wykonania inwestycji i zrealizuje ją na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Miejmy nadzieję, że dotrzyma słowa i ten szpecący budynek, którego elewacja jest dosłownie czarna, zmieni się na lepsze – dodał burmistrz.

1 Komentarz

  1. takie mielismy rzady ze sprzedali krajowego monopoliste czyli Poczte Polska za bezcen ktora to firma drenuje z naszych kieszeni kazdego roku miliardy w zamian nie dosc ze nie placa podatków to jeszcze trzeba dziadow prosic zeby byle budynek odmalowali bo zwyczjnie straszy . a to byly rzdy komuchow czyli obecnych pelowcow ktorzy ciagle przebieraja nogami zeby z powrotem rzadzic ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.