Przed nami koncert ku czci Władysława Pogody

Przed nami koncert ku czci Władysława Pogody

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na  koncert upamiętniający twórczość Władysława Pogody. Jego zaprezentują: Paweł Steczkowski & Teuta Project, Zespół Ludowy ,,Górniacy” oraz Kapela Jurka Wrony.
,,I dla Jezuska i Na Pogodę” to tytuł płyty nagranej przez Władysława Pogodę i Zespół ,,Teuta” Pawła Steczkowskiego. Muzyka ta adresowana do miłośników talentu nieżyjącego już ludowego muzykanta z Huciny w roku 100-lecia jego urodzin.

Tytuł płyty pochodzi od zawołania skrzypka i dotyczy kolęd, pastorałek, innych utworów, które grywał. Na krążków znajduje się ich piętnaście. Część z nich dedykowana jest Jezuskowi i Najświętszej Panience. Ale są też oberki, polki, kujawiaki i tanga.

Paweł Steczkowski & Teuta Project, Zespół Ludowy ,,Górniacy” i Kapela Jurka Wrony tuż przed Świętami nagrali koncert o tym samym tytule. Będzie można obejrzeć w sobotę (26.12) o godzinie 18 na stronie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.
Władysław Pogoda urodził się w 1920 r. w Hucinie. Umiejętność gry na skrzypcach pozwoliła mu przeżyć II wojnę światową, kiedy został wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec.

Po 1945 r. wrócił do domu i zaczął grać w okolicznych zespołach. Był liderem Kapeli Władka Pogody. Współpracował z MDK w Kolbuszowej. Grał lasowiackie melodie: polki, oberki i walczyki. Zdobył wiele nagród. Zmarł 20 czerwca 2018 r.


Przed nami koncert ku czci Władysława Pogody


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.