Poseł: – Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Poseł: - Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Najprawdopodobniej już w ten  piątek (15.01) ruszy proces rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Do zabiegu zachęca poseł Zbigniew Chmielowiec: – Gdyby była możliwość, sam poszedłbym do szpitala zaszczepić się przeciw covidowi – oświadczył.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności zorganizowano pracownikom szpitali. Do kolbuszowskiej lecznicy trafił pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób. Powiedział o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu poseł Zbigniew Chmielowiec:




Poseł namawia

– Dziś nie ma dyrektora szpitala, bo dostał 75 dawek szczepionki. Gdyby była taka możliwość sam bym poszedł się zaszczepić, do czego wszystkich gorąco namawiam. Bo świat nie ma wyjścia: albo epidemia, albo próba obrony przed tym wirusem, który atakuje nas z każdej strony. Proszę abyście namawiali swoich bliskich i znajomych do tego, aby w terminie odpowiednim jak najwięcej osób poszło do szczepienia.  Żeby to małe, co porusza się w powietrzu i go nie widzimy, wreszcie dało nam spokój – mówił poseł.

Chęć poddania się temu zabiegowi wyraził również kolbuszowski radny miejski, Dorian Pik: – Tak, zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2 w pierwszym możliwym terminie – napisał na Facebooku.

Kolejną, po pracownikach służby zdrowia, grupą do szczepienia będą seniorzy i służby mundurowe, oraz osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłym. Następnie – przedsiębiorcy i pracownicy tzw. sektorów zamkniętych oraz obcokrajowcy posiadający prawo do stałego lub czasowego pobytu.




Gdzie w Kolbuszowej?

Szczepienia będą wykonywane w przychodniach, szpitalach i u lekarzy, którzy prowadzą samodzielną praktykę. Na Podkarpaciu dotyczy to 393 punktów. W powiecie kolbuszowskim jest ich siedem, a w Kolbuszowej – dwa: szpital i ośrodek ESS-Med.

Proces szczepień ma być prosty. Najpierw rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta; potem zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę; wykonanie zabiegu i obserwacja pacjenta po szczepieniu; powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.