Poseł: – Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Poseł: - Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Najprawdopodobniej już w ten  piątek (15.01) ruszy proces rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Do zabiegu zachęca poseł Zbigniew Chmielowiec: – Gdyby była możliwość, sam poszedłbym do szpitala zaszczepić się przeciw covidowi – oświadczył.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności zorganizowano pracownikom szpitali. Do kolbuszowskiej lecznicy trafił pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób. Powiedział o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu poseł Zbigniew Chmielowiec:
Poseł namawia

– Dziś nie ma dyrektora szpitala, bo dostał 75 dawek szczepionki. Gdyby była taka możliwość sam bym poszedł się zaszczepić, do czego wszystkich gorąco namawiam. Bo świat nie ma wyjścia: albo epidemia, albo próba obrony przed tym wirusem, który atakuje nas z każdej strony. Proszę abyście namawiali swoich bliskich i znajomych do tego, aby w terminie odpowiednim jak najwięcej osób poszło do szczepienia.  Żeby to małe, co porusza się w powietrzu i go nie widzimy, wreszcie dało nam spokój – mówił poseł.

Chęć poddania się temu zabiegowi wyraził również kolbuszowski radny miejski, Dorian Pik: – Tak, zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2 w pierwszym możliwym terminie – napisał na Facebooku.

Kolejną, po pracownikach służby zdrowia, grupą do szczepienia będą seniorzy i służby mundurowe, oraz osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłym. Następnie – przedsiębiorcy i pracownicy tzw. sektorów zamkniętych oraz obcokrajowcy posiadający prawo do stałego lub czasowego pobytu.
Gdzie w Kolbuszowej?

Szczepienia będą wykonywane w przychodniach, szpitalach i u lekarzy, którzy prowadzą samodzielną praktykę. Na Podkarpaciu dotyczy to 393 punktów. W powiecie kolbuszowskim jest ich siedem, a w Kolbuszowej – dwa: szpital i ośrodek ESS-Med.

Proces szczepień ma być prosty. Najpierw rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta; potem zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę; wykonanie zabiegu i obserwacja pacjenta po szczepieniu; powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

1 Komentarz

  1. To posel nie pojdzie do szpitala i powie te Strzelczyk zaszczepiaj mnie tak normalnie jak Miler, Janda czy inny Pazur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.