PiS reaktywuje koalicję czy może jednak „podkupi” konkurencji radnego?
Układ sił w Radzie Miejskiej pozostaje bez zmian. Wybory niewiele tu zmieniły. Prawo i Sprawiedliwość znowu nie ma większości; i aby móc rządzić samodzielnie (zdobyło 10 mandatów na 21 możliwych), musi szukać koalicjanta. Przez ostatnie 4 lata był nim komitet, którego obecna nazwa brzmi: Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom. Mówiąc po ludzku, jest to ugrupowanie Grzegorza Romaniuka.

Czy historia się powtórzy i stary układ zostanie reaktywowany? Czy może PiS-owi uda się „podkupić” konkurencji potrzebnego do uzyskania większości jednego radnego – tak jak kiedyś zrobił to w przypadku Juliana Kłody? Kto wie… W sieci można przeczytać nawet, że  już się znalazł „Judasz”, i to niejeden… To jednak tylko i wyłącznie spekulacje, „patykiem po wodzie pisane”. Fakty?
Podobno rozmowy koalicyjne nadal mają miejsce trwa kupczenie stanowiskami i „przeciąganie liny”.  Nawet jeśli wiążące decyzje już zapadły, to nikt nie chce „puścić pary z ust”.

Ostateczne odpowiedzi na wszystkie  pytania w tej kwestii pewnie uzyskamy w poniedziałek, 19 listopada – to wtedy w Miejskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej.

Skład nowej Rady Miejskiej dostępny jest TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.