Kto nowym wójtem Dzikowca? Na portalu wygrywa Tęcza, na Facebooku – Sito
Dzikowiec jest jedyną gminą w powiecie, w której w niedzielę (04.11) odbywać się będzie druga tura wyborów samorządowych. Wiele miesięcy temu z powodu ciężkiej choroby z pracy zawodowej musiał zrezygnować Krzysztof Klecha, który był wójtem gminy Dzikowiec od 1990 r. O jego fotel w pierwszej turze wyborów bój stoczyło aż czworo kandydatów: Edyta Kosiorowska-Matejek, Edward Klecha, Jerzy Sito i Józef Tęcza. Mieszkańcy zdecydowali, że dwaj ostatni zmierzą się w dogrywce.

Od lewej: Józef Tęcza i Jerzy Sito.
Nasi Czytelnicy nie odpowiedzieli jednoznacznie, który z nich powinien zostać dzikowieckim wójtem. Anonimową sondę na naszym portalu wygrał Józef Tęcza – głosowało na niego 53,19 procent osób. Z kolei na Facebooku internauci wybrali Jerzego Sito, który zdobył aż 61 proc. poparcia.

Co obiecują kandydaci na wójta? W programie Jerzego Sito znaleźliśmy m.in.: doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe; rozbudowę i remonty szkół, uzbrojenie terenów budowlanych, a także inwestycje nad zalewem Maziarnia.
Co na to Józef Tęcza? – Nie jestem człowiekiem, który składa obietnice bez pokrycia. Przez ponad 30 lat pracy jako inspektor do spraw inwestycji w Urzędzie Gminy zdobyłem wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mi na dokończenie rozpoczętych inwestycji i rozpoczęcie nowych – oświadczył.
Przypomnijmy, że wybory do Rady Gminy wygrało Polskie Stronnictwo Ludowe, które ma 8 radnych na 15 możliwych, a więc większość. W związku z tym przyszły wójt Dzikowca, ktokolwiek nim zostanie, aby móc realnie rządzić gminą, będzie musiał z PSL-em jakoś się dogadać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.