Piotr Panek: – To nie radni są winni, tylko rząd

Piotr Panek znów przekaże dietę na cele społeczne

Jak informowaliśmy, Rada Miejska podniosła mieszkańcom gminy Kolbuszowa podatki od nieruchomości. W przyszłym roku stawki te wzrosną średnio o 7,5 procent. Decyzja ta nie była jedna jednogłośna.  Tylko 9 z 21 radnych podniosło rękę na tak.

Jacek Mroczek, skarbnik gminy, tłumaczył, że podwyżki są niższe od poziomu inflacji w tym roku. Argumentacja ta nie trafiła do wszystkich radnych.
Za wzrostem stawek głosowało 9 z nich, 4 było przeciw, 5 wstrzymało się. Podwyżka podatków wzbudza w Kolbuszowej dużo emocji.

Radni podnieśli podatki. Sprawdź, kto jak głosował

Do tematu odniósł się radny Piotr Panek, który w sprawie podwyżek podatków wstrzymał sie od głosu:

– Uważam, że za wzrost stawek podatków nie jest odpowiedzialny ani pan burmistrz, ani Rada Miejska, jak się nam zarzuca. Winny jest rząd. Część mieszkańców cieszy się, że najniższa krajowa rośnie, teraz słyszę o podwyżce o 500 zł. Tylko nikt nie mówi skąd te pieniądze się biorą. One nie rosną na drzewach, tylko trzeba je wcześniej pobrać od ludzi w podatkach. Proszę pamiętać o tym przy urnach wyborczych.
Słowa Piotra Panka mogą być pewnym zaskoczeniem. W Radzie Miejskiej reprezentuje on komitet Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom, który wraz z… Prawem i Sprawiedliwością tworzy koalicję rządzącą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.