Pandemia się skończyła? Nie w budynku starostwa

Skargi na kolejki w Wydziale Komunikacji

Minął miesiąc odkąd zniesiono obowiązek noszenia maseczek. Media nie donoszą już o zakażeniach i zgonach na COVID-19. Pandemia się skończyła? Nie w starostwie.

W związku z epidemią koronawirusa w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej od ponad roku funkcjonują odrębne wejścia. Miały one zapewnić bezpieczeństwa pracownikom i petentom.




Dla osób, chcących załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji udostępniono wejście od strony dworca. Tam odbywa się wydawanie praw jazdy i dowodów rejestracyjnych, zgłaszanie sprzedaży pojazdów i zawiadamianie o montażu gazu i haka.

Wejście od strony parkingu urzędu służy mieszkańcom, którzy rejestrują swoje pojazdy.

Główne wejście służy osobom, chcącym dostać się do:

  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
  • Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności
  • Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego
  • Zarządu Dróg Powiatowych.




Boczne wejście starostwa od strony ulicy 11 listopada służy tym mieszkańcom, którzy chcą skorzystać z usług Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej.

Tyle, że od miesiąca pandemia koronawirusa nieformalnie, ale jednak się skończyła, nakaz noszenia maseczek nie obowiązuje. A w budynku starostwa?

– Sytuacja wygląda tak samo jak wcześniej, czyli wchodzimy do przedsionka i czekamy aż ktoś łaskawie zejdzie góry. Pozamykane, telefon raz odbiorą, a raz nie – skarży się nasz Czytelnik.




Do tego typu skarg odniósł się na wczorajszej sesji Rady Powiatu starosta Józef Kardyś.

– To nie my wprowadzamy obostrzenia w naszym starostwie. Natomiast zrobiliśmy wszystko, żeby wydziały pracował sprawnie i myślę, że jesteśmy przykładem do innych urzędów. Każdy petent jest obsługiwany. Kiedy ktoś się pomyli i wchodzi wejściem głównym, to mu się tłumaczy, którędy ma wejść. Jeżeli ktoś przychodzi do mnie, to nie ma problemu, schodzę na dół i rozmawiamy. Proszę o wytłumaczenie tego ludziom.

Starosta przekonywał, ze nie tylko obowiązuję go obostrzenia związane z COVID-19.

– Prezes Rady Ministrów wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO (wprowadza się go w sytuacji zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym – od redakcji). Obowiązuje on do 30 kwietnia. To oznacza, że osoby postronne nie mogą chodzić po starostwie. Jeżeli są jakieś pakunki przesyłki, też mają być kontrolowane.




Premier zarządził też trzeci stopień alarmowy CRP (wprowadzany w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych). In też obowiązuje do 30 kwietnia do godz. 23:59. Musimy się tego trzymać. Tym bardziej, ze często dostajemy smsy z wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego o podłożonych bombach – tłumaczy starosta.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.