POWIAT KOLBUSZOWSKI. Coraz więcej osób ma dość noszenia maseczek

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Od ponad miesiąca mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W swym założeniu ma to ochronić nas przez koronawirusem. Problem w tym, że w masce trudno oddychać, a przy wyższych, wiosennych temperaturach ciężko w nich wytrzymać.

Zakrywania ust i nosa ma też wielu mieszkańców Kolbuszowej. Aby się o tym przekonać, wystarczy popatrzeć na przechodniów. Część z nich po prostu nie przestrzega tego obowiązku. Z kolei jedna z naszych Czytelniczek poskarżyła się na uciążliwości z tym związane podczas robienia zakupów.

Nakaz  ignorują politycy. Zrobił to między innymi Jarosław Kaczyński, odwiedzając grób brata na Wawelu. Zasłanianie ust i nosa krytykują też celebryci. – Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia – grzmi wokalistka Edyta Górniak.
Być może wkrótce nie będziemy musieli już nosić maseczek. Super Express ustalił, że obowiązek ten ma zniknąć jeszcze przed wakacjami. Potwierdził to minister zdrowia, Łukasz Szumowski: – Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć. Decyzja najprawdopodobniej zapadnie w ciągu dwóch tygodni.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.