Oddział Chorób Wewnętrznych wraca do szpitala w Kolbuszowej

Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

Wszystko wskazuje na to, że Oddział Chorób Wewnętrznych powrócić do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, i to może jeszcze w tym miesiącu. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, powiadomił, że znalazł lekarkę, która zostanie ordynatorem interny.
Oddział Chorób Wewnętrznych przez lata działał na drugim piętrze budynku szpitala. W 2019 roku z powodu braku lekarzy został jednak zawieszony.

Potem stały tam łóżka covidowe, odbywały się też szczepienia przeciwko koronawirusowi, a ostatnio funkcjonował tam oddział urologiczny.

Zbigniew Strzelczyk za każdym razem przekonywał, że interny rezygnować nie zamierza. Problemem, jak podkreślał, był jednak brak lekarzy. W końcu jednak udało mu się znaleźć jedną z nich.

– To przyszła pani ordynator, z którą podpisuję umowę już od lipca, żeby organizowała ten oddział. W tym czasie będzie dobiegał końca remont pomieszczeń interny – oświadczył dyrektor na ostatniej sesji Rady Powiatu.
Nowy oddział mają zasilić pielęgniarki z całodobowej rehabilitacji leczniczej, która do końca tego miesiąca ma przestać funkcjonować w szpitalu.

– Dziękuję za reaktywację interny. Mam nadzieję, że uda nam się też przywrócić oddział ginekologii i położnictwa. Czekają na to kobiety – komentował Grzegorz Romaniuk, radny powiatowy.

1 Komentarz

  1. fakt iż wewnetrzny padl oraz odejscie z pracy lokalnych lekarzy to wynik zachowan bylego ordynatora. byl fatalny we wspolpracy z lekarzami i jeszcze gorszy dla pacjetow ktorzy nie dawali w łape lub nie przychodzili do doktorka prywatnie. poza tym doktor ten mial lukratywne stanowisko zastepcy dyrektora. po zniszczeniu oddzialu w kolbuszowej od razu otworzyl swoj prywanty nzoz. mysle ze znaczaco przyczynił sie tez do upadku naszej ginekologii dzieki ktorej likwidacji zyskala glownie profamilia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.