Starosta Kardyś chce ściągnąć pomnik Jana Pawła II do Kolbuszowej
Cała Polska żyje sporem wokół pomnika Jana Pawła II w Ploërmel, z którego usunięcia krzyża domaga się Rada Stanu, czyli najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji. Uważa ona, że monument z symbolem chrześcijaństwa narusza zapisy ustawy o rozdziale kościoła od państwa. Z takim orzeczeniem nie zgadza się m.in. polska premier Beata Szydło. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Na łamach dzisiejszych (06.11) Super Nowości starosta kolbuszowski, Józef Kardyś nie kryje, że monument chętnie widziałby w… Kolbuszowej. Czy jest jakaś wstępna lokalizacja dla pomnika z Ploërmel? – W rozmowach wyłania się kilka takich miejsc, choćby Szpital Powiatowy w Kolbuszowej, którego patronem jest Św. Jan Paweł II – zaznaczył Kardyś. – Obok lecznicy jest piękny park, który można w ten sposób zagospodarować.  Myślę jednak, że rozsądek zwycięży i pomnik zostanie w Ploërmel.
  – Tak się składa, że 25 lat temu jako wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, miałem honor podpisywać umowę o partnerstwie Kolbuszowej z Ploërmel. Zresztą prywatnie też bywałem w tym pięknym mieście. Dlatego też jestem podwójnie oburzony tym co się tam teraz dzieje – podkreślił starosta.
– Jako Zarząd Powiatu w specjalnym stanowisku wyrażamy chęć przyjęcia tego pomnika na nasz teren, gdzie znajdzie godne miejsce i zostanie otoczony należną czcią i szacunkiem. Jest to efekt interwencji mieszkańców, w tym wielu księży, którzy kontaktowali się ze mną w tej sprawie – dodał.

Loading poll ...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.