Starosta Kardyś chce ściągnąć pomnik Jana Pawła II do Kolbuszowej
Cała Polska żyje sporem wokół pomnika Jana Pawła II w Ploërmel, z którego usunięcia krzyża domaga się Rada Stanu, czyli najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji. Uważa ona, że monument z symbolem chrześcijaństwa narusza zapisy ustawy o rozdziale kościoła od państwa. Z takim orzeczeniem nie zgadza się m.in. polska premier Beata Szydło. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Na łamach dzisiejszych (06.11) Super Nowości starosta kolbuszowski, Józef Kardyś nie kryje, że monument chętnie widziałby w… Kolbuszowej. Czy jest jakaś wstępna lokalizacja dla pomnika z Ploërmel? – W rozmowach wyłania się kilka takich miejsc, choćby Szpital Powiatowy w Kolbuszowej, którego patronem jest Św. Jan Paweł II – zaznaczył Kardyś. – Obok lecznicy jest piękny park, który można w ten sposób zagospodarować.  Myślę jednak, że rozsądek zwycięży i pomnik zostanie w Ploërmel.
  – Tak się składa, że 25 lat temu jako wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, miałem honor podpisywać umowę o partnerstwie Kolbuszowej z Ploërmel. Zresztą prywatnie też bywałem w tym pięknym mieście. Dlatego też jestem podwójnie oburzony tym co się tam teraz dzieje – podkreślił starosta.
– Jako Zarząd Powiatu w specjalnym stanowisku wyrażamy chęć przyjęcia tego pomnika na nasz teren, gdzie znajdzie godne miejsce i zostanie otoczony należną czcią i szacunkiem. Jest to efekt interwencji mieszkańców, w tym wielu księży, którzy kontaktowali się ze mną w tej sprawie – dodał.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.